YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan THY açıklaması
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, THY'deki greve ilişkin, açıklamada bulundu!
Erdoğan'dan THY açıklaması
30 Mayıs 2012 / 21:10 Güncelleme: 30 Mayıs 2012 / 23:29

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel yetkili mahkemelerin yetkilerini düzenleyen CMK'nın 250. maddesine ilişkin değişiklik konusunda, bunun salt 250. maddeye yönelik olmadığını, 4 paket üzerinde Adalet Bakanlığı'nın çalışma yürüttüğünü belirterek, ''Bunlar yürümektedir ama süratle de neticelendirmenin gayreti içerisinde olacağız. Şu anda Adalet Bakanlığımız bu konuda ciddi bir mesafe almıştır'' dedi.

Erdoğan, Somali Geçici Federal Hükümeti Başbakanı Abdiveli Muhammed Ali ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

CMK'nın 250. maddesine ilişkin değişiklik konusunda Erdoğan, ''Konu salt 250'ye yönelik değil. 4 paket üzerinde Adalet Bakanlığımızın çalışmaları var. Bunlar yürümektedir ama süratle de neticelendirmenin gayreti içerisinde olacağız. Şu anda Adalet Bakanlığımız bu konuda ciddi bir mesafe almıştır. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki hafta içerisinde nihai çalışmaları yapıp, ondan sonra da ne gibi bir metinle Parlamento'da genel kurula inecek, bunları da göreceğiz'' dedi.

Erdoğan, THY'deki iş yavaşlatma eylemine ilişkin de ''Düşünün ki bu grev kanunsuz değil kanunlu olarak da yapıldığında, uzun süreli bir grev olduğu zaman bunun bedelini kim ödeyecek, kim öder  Millet ödeyecek, millet öder. Bu stratejik bir kurum ve bu stratejik kurumda atılacak bu tür adımlar ciddi manada ülkemizde çöküşün habercisi olur ki, buna fırsat vermemek gerekir diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler