YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan The Economist'e: Size ne, kendi seçimlerinizle ilgilenin
"AK Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeyin" yazan İngiliz The Economist Dergisi'ne isim vermeden tepki gösteren Erdoğan; "Size ne. Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin" dedi.
Erdoğan'dan The Economist'e: Size ne, kendi seçimlerinizle ilgilenin
31 Ekim 2015 / 14:27 Güncelleme: 31 Ekim 2015 / 15:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğle saatlerinde Kısıklı'daki evinden çıkarak Sarıyer'deki Rumelihisarı Müzesi'ne gitti. Müze içinde yer alan Fetih Mescidi'nde incelemelerde bulunup öğle namazını burada kılan Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Erdoğan, şöyle konuştu:

Söyleyeceğim tek şey şudur. her şeyden önce tüm vatandaşlarıma 'Birliğimizi beraberliğimizi bozmadan herkes iradesini kullanmalı. Bu akşama kadar tüm liderler her şeyi söylediler. Burada vatandaşlarımız kime nasıl oy kullanacağı tercihini de son ana kadar yapacaktır. Tercihe de hep beraber saygı duyacağız. 

Milli birliğimizi bozmaya çalışıyorlar

Şunu unutmayalım ülkemizin milli birliğini beraberliğini bozmaya gayret eden odaklar var. İçeride var, dışarıda var. Son dönemde dışarıdaki bazı uluslararası medya kuruluşlarının üst akıldan aldığı talimatla gerek şahsıma, gerek bazı siyasi partilere yönelik açıklamaları herhalde siz de okuyorsunuz. Bunlar manidardır. Size ne. Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin. Ama Türkiye'deki seçimlerle ilgili benim ismimi zikrederek, parti ismi kullanarak 'sakın oraya vermeyin' yaklaşımı çok ciddi.

Bunun siyasi ahlakla uyuşur bin yanı yoktur. Biz ülkede birliğimizi koruyacak şekilde, terör örgütlerine fırsat vermeyecek şekilde, teröre sırt dayananlara fırsat veremce şekilde inşallah bu nokta anlamlı bir oylamaya gidilir. Bu seçim istikrar ve güvenin devamına yönelik bir seçimdir. İstiyorum ki istikrar kazansın, güven kazansın, Türkiyemiz kazansın.

feto israil terörüne itiraz mı ediyor?
 // Ömer
Bu ahlaksızlar Endülüs'deki,Irakta'ki, Filistin'deki, Afganistan'daki, ... daha doğrusu yeryüzünde halen devam etmekte olan barbarlıklarından,emperyal ahlaksızlıklarından söz edebilir en ufak bir eleştirel yazı yazabilirler mi? yazamazlar çünkü bu gibi iradesini satmış uşaklar sahiplerinin söylem ve direktifleri haricinde söz söyleme,yazma konuşma hakları yoktur...Bakın blair f inosu bile yıllar sonra akıl hocalarınca verilen ahlaksızca talimatlardan ötürü özür dilemek zorunda kalıyor....
31 Ekim 2015 Cumartesi 21:50
ecnebiler
 // nurcan
Oldu bitti ecnebiler, hinler.iyi tarafı korkaklar....
31 Ekim 2015 19:07
kendi ülkesindeki pisliklerini yazsınlar...!!!
 // Muhafız
Thé Economist dergisi neden Ingiltere'de Kraliçe Elizabeth'in 609 odalı olan Buchkingam sarayını nasıl aldığını, bu kadar mal varlığını nasıl elde ettiğini, Ingiliz istihbaratı M16, M15'ın kuzey Londra'daki aşırı müslümanların IŞİD'e katılması için nasıl çaba sarffettiğini, Cordoba Vakfı üzerinden IŞİD'e nasıl finansman sağladığını, Golden Chain teşkilatı ile HSBC Bank üzerinden IŞİD'e nasıl yardım ettiğini, Kanada istihbaratı üzerinden IŞİD'e nasıl eleman temin ettiğini,M16'in pislikle...
31 Ekim 2015 Cumartesi 18:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler