YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan tebrik telefonu
Başkakan Erdoğan, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'da ve 2022 Dünya Kupası'nın ise Rusya'da yapılacak olması nedeniyle, Katar Emiri Ahmed Bin Halife ve Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'i arayarak kutladı.
Erdoğan'dan tebrik telefonu
02 Aralık 2010 / 21:47 Güncelleme: 02 Aralık 2010 / 22:02

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2022 Dünya Futbol Şampiyonası'nın Katar'da yapılacak olması dolayısıyla Katar Emiri Ahmed bin Halife'yi telefonla arayarak kutladı.

Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, 2022 Dünya Futbol Şampiyonası'nın Katar'da düzenlenecek olması nedeniyle Katar Emirini kutladı.

Katar Emiri Halife de Başbakan Erdoğan'a telefonla kutlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye'nin verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

-ERDOĞAN, MEDVEDEV'İ ARADI-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2018 Dünya Futbol Şampiyonası'nın Rusya'da düzenlenecek olmasından dolayı, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'i arayarak kutladı.

Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, Medvedev'e Rusya'nın örnek bir organizasyon gerçekleştireceğinden emin olduğunu söyledi. Medvedev de bu büyük organizasyonda, Türkiye'nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirtti. Bunun üzerine Başbakan Erdoğan da, ''Altyapı ve organizasyon konusunda ciddi bir deneyimimiz oluştu. Bunu Rusya'da değerlendirmeye hazırız'' dedi.

Medvedev, Başbakan Erdoğan'a telefon etmesinden dolayı teşekkür etti. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler