YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan tam destek
Başbakan Erdoğan, Filistin yönetiminin atacağı adımlara tam destek vereceklerini bildirdi.
Erdoğan'dan tam destek
21 Eylül 2011 / 23:55 Güncelleme: 22 Eylül 2011 / 00:10

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'in Birleşmiş Milletler'de tanınma talebi ile ilgili olarak, ''Şu anda Filistin yönetiminin bu konuda atacağı adımları bekliyoruz. Atacakları adımların her zaman yanında olacağız. İlkemiz bellidir. İsrail orada bir devletse Filistin de devlettir'' dedi.

Erdoğan, Türkevi'nde Karadağ Başbakanı Igor Luksic ile görüştü. Başbakan Erdoğan, görüşmenin ardından Karadağlı gazetecilerin sorusunu yanıtladı. Karadağlı bir gazetecinin ''Bundan sonraki günlerde Filistin'in Birleşmiş Milletler'de üyelik başvurusu yapılacak. Ekleyeceğiniz yeni bir şey var mı '' şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

''Bizim pozisyonumuz şu anda Filistin devletinin pozisyonunun aynısıdır. Çünkü Filistin halkına ne yazık ki bazı çevreler çok ciddi haksızlık yapmışlardır. Elli yıldır Filistin halkı 'devlet olacaksınız, olacaksınız' diyerek oyalanmaktadır. Toprakları işgal altında olan Filistin halkı olmasına rağmen, İsrail'in topraklarının işgal altında olduğu gibi yaklaşım tarzları ortaya çıkmaya başladı. Bunun kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur.''


-FİLİSTİN'E TAM DESTEK-


Başbakan Erdoğan, Karadağ'lı bir gazetecinin ''Başvurudan sonra ne olacağını bekliyorsunuz '' şeklindeki sorusu üzerine, ''Şu anda Filistin yönetiminin bu konuda atacağı adımları bekliyoruz. Atacakları adımların her zaman yanında olacağız. İlkemiz bellidir. İsrail orada bir devletse Filistin de devlettir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Karadağ'la ilişkiler konusundaki soruları da yanıtlarken, görüşmenin oldukça sıcak geçtiğini ifade etti. Erdoğan, ''Müşterek atabileceğimiz adımları değerlendirdik.  Aramızdaki tarihi, kültürel bağlarımızı bundan sonraki süreçte en zengin şekilde değerlendirelim istiyoruz. En kısa zamanda zaten değerli dostumu Türkiye'ye bekliyorum. Bunları daha detay görüşme imkanımız olacak'' dedi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler