YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan sürpriz ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve torunu Mahinur Albayrak ile öğlen saatlerinden evlerinden çıkarak esnafı dolaştı.
Erdoğan'dan sürpriz ziyaret
19 Ekim 2014 / 17:04 Güncelleme: 19 Ekim 2014 / 17:06

Erdoğan çevredeki çocukları da pastaneye davet etti. Erdoğan, pastaneye gelen çocuklara elleriyle pasta ikram etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İktidarların halkın temsilcileriyle bütünleşerek bu süreçleri sürdürmeleri faydalıdır diye inanıyorum. Sayın Başbakanın da böyle bir toplantıyı yapmış olması kesinlikle faydalıdır. Hayırlı olsun diyorum" diye konuştu. Afganistan dönüşü İstanbul Kısıklı’daki evinde dinlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğleden sonra sürpriz bir şekilde dışarı çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve torunu Mahinur Albayrak ile evlerinden çıkarak esnafı dolaştı. Önce bir markete giren Cumhurbaşkanı Erdoğan burada market görevlisiyle bir süre konuştu. Bu sırada oğlu Bilal Erdoğan’ın ise içecek dolabını inceledi.

Çocuklara elleriyle pasta ikram etti

Marketten çıkan Erdoğan, daha sonra bir pastaneye girdi. Erdoğan çevredeki çocukları da pastaneye davet etti. Erdoğan, pastaneye gelen çocuklara elleriyle pasta ikram etti. Burada da bir süre kalan Erdoğan’ın ailesine pasta yaptırdığı görüldü. Pastane görevlisi, hazırladığı paketi torun Mahinur Albayrak’a göstererek onay aldı.

Korumalara trafik uyarısı

Buradan çıkan Erdoğan, çevrede bulunan vatandaşlarla sohbet ederek bol bol fotoğraf çektirdi. Bu sırada Bilal Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduğu görüldü. Erdoğan’ın korumalara "Trafiği aksatmasınlar" uyarısında bulunduğu duyuldu. Erdoğan’ın küçük çaplı şehir turunda koruma polislerinin yanı sıra CAT timininin de görev aldığı görüldü. Erdoğan, daha sonra oğlu Bilal ve torunu Mahinur ile birlikte sivil plakalı araca binerek evine döndü.

Akil insanlar heyeti açıklaması

Erdoğan, esnaf ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Erdoğan, akil insanlar heyetiyle ilgili bir soruya "Biliyorsunuz daha önce bizim dönemimizde başlamış olan bir süreçti. Ben çok çok faydalı olacağına inanıyorum. STK’lardan bütün akademisyenlerden olsun ondan sonra özellkile toplum temsilcilerinden olsun bu sürece onların katılmış olmaları destek vermeleri o süreçte de faydasını gördük. Şu anda da faydalı olacaklarına inanıyorum. Çünkü iktidarların halkın temsilcileriyle bütünleşerek bu süreçleri sürdürmeleri faydalıdır diye inanıyorum. Sayın başbakanın da böyle bir toplantıyı yapmış olması kesinlikle faydalıdır. Hayırlı olsun diyorum" yanıtını verdi.

Facebook hesabından payaştı

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı zamanda komşusu olan Pastaneci Mustafa Öztürk, çalışma arkadaşlarıyla pastane içinde hatıra fotoğrafı çektirdi. Mustafa Öztürk, Erdoğan’la çekildikleri fotoğraflarını Facebook hesabından paylaştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler