21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,713
 • BIST95.057
 • Dolar4,7244
 • Euro5,4834
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2560
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya17 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır29 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri20 °C
 • Kocaeli23 °C
 • Şanlıurfa31 °C
 • Gaziantep24 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Suriyelilere vatandaşlık açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili olarak, "Bu insanları ülkemizde değerlendirme imkanına sahibiz. Biz artık veren eliz alan el değiliz" dedi.
Erdoğan'dan Suriyelilere vatandaşlık açıklaması
05 Temmuz 2016 / 08:14 Güncelleme: 05 Temmuz 2016 / 08:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Erdoğan: "Bir defa bu noktada her şeyden önce şu anda Suriyeli mültecileri kamplarda ağırlamak veyahut da bunları değişik vilayetlerimizden insani olmayan birçok şartlarda ağırlamaktan öte bu insanların içerisinde kalifikasyonu çok yüksek insanlar var. Ve bu insanları biz ülkemizde değerlendirmek imkanına sahibiz. Üstelik ortak değerlerimiz noktasında olan bu insanlardan hem istifade ederiz hem de onların insani olmayan koşullarda yaşamasını ortadan kaldırırız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşlar şöyle;

ATATÜRK HAVALİMANINDAKİ TERÖR SALDIRISI

Son tutuklananlarla birlikte şu anda 30 tutuklanan var ve bu 30 tutuklananla birlikte geleceğe yönelik birçok ipuçları yakalanabilir, alınabilir. Bu ipuçlarıyla birlikte de bu işin üzerine üzerine gidilecektir. Tabii görüldüğü gibi bakıyorsunuz Dağıstan'dan var, Kırgızistan'dan var, Tacikistan'dan var. Yani komşu kuzeydeki Kafkas ülkelerinden olanlar ne yazık ki bu işin içerisinde. Olay tabii tamamen DAEŞ çerçevesi içerisinde, onların metotlarıyla yürüyen bir süreç. Konu sıkı bir takipte. Neticede bir terör eylemi olmuştur ve bu terör eyleminin neticesinde de 45 kadar dost, kardeş kaybolmuştur. Yaralılar her geçen azalmakta ve tedavileri bitenler taburcu edilmektedir.

PUTİN İLE GÖRÜŞME

Dışişleri Bakanımızın, Sayın Lavrov ile Soçi'de yaptığı görüşmeye göre, bu ay sonu ya da ağustos ayı içinde, yani G-20 öncesi bir görüşme söz konusu olabilir, daha kesin değil.

TERÖRLE MÜCADELE

Biliyorsunuz bu bayrama ne yazık ki terörle mücadele içerisinde girmiş bulunuyoruz. O bakımdan tabii çok ciddi sıkıntıları yaşayarak girdik. Ama ben her kutlu doğumun sancılı olacağına inanan bir insanım. Bunun da böyle olacağına inanıyorum. Sonu bunun çok çok hayırlı olacak öyle düşünüyorum, öyle inanıyorum ve mücadelemizi de askerimizle, polisimizle, köy korucularımızla birlikte kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Ramazanda sürdüğü gibi ramazan sonrası bu çok daha tempoyu artırarak devam edecek. Bunu da açıkça söylemem lazım. Böylece milletimin birliği, beraberliği, kardeşlik anlayışı sürdüğü sürece biz bu terörün üstesinden kesinlikle geliriz.

MISIR'IN MURSİ KARARI

Ortada herhangi bir suç söz konusu değil, ne bileyim insan öldürmek böyle bir şey olmadığı halde Mursi ve arkadaşlarına karşı alınan bu kararların hepsi tamamıyla masa üstüdür ve suflörü olan kararlardır. Bu kararları bizler tasvip etmiyoruz. Çünkü zulme rıza zulümdür. Mısır'daki insanların hepsi bizim kardeşlerimiz ve bu kardeşlerimize karşı takınılan bu tavrı bizim bir defa takdir etmemiz bir Müslüman olarak, bir insan olarak, demokrasiye inanmış insanlar olarak bizi bir defa çok çok zor durumda bırakır diye düşünüyorum.

Mursi'nin cumhurbaşkanlığında o hükümete, o yönetime Türkiye ve Katar'dan başka herhangi bir mali destek veren ülke yoktu ama daha sonra hiç o destek vermeyen ülkeler şu andaki mevcut yönetime çok ciddi parasal destekler verdiler, yardımlar verdiler. Bir taraftan da Mursi ve arkadaşlarına idam cezaları, bunun yanında müebbet hapis cezaları vermeye başladılar. Bunun delili nedir, belgesi nedir  Bunu dünyaya açıklayabiliyorlar mı  Hayır. Sadece 'biz yaptık oldu' mantığıyla gidiyor. Böyle bir zulme bizim 'evet' dememiz mümkün değil.Çünkü bizim ilkemiz; zulme rıza zulümdür. Biz buna katlanamayız.

Nerede "kardeşlik"?!
 // Rasim DUMAN
Binâenaleyh, muhterem ve kahraman Cumhurbaşkanımız'ın söylediklerini son derece doğru ve isâbetli buluyorum. Bu insanlar bize entegre olacak, biz Arapça öğreneceğiz, onlar Türkçe öğrenecekler, akraba olacağız, daha iri, daha bir, daha diri olacağız inşallah. 20 seneye kalmaz, bu "entegrasyonun" çok büyük faydalarını göreceğiz inşallah....
05 Temmuz 2016 Salı 16:38
Nerede "kardeşlik"?!
 // Rasim DUMAN
Bu insanlar Türkiye'ye "turistik gezi" yapmak için gelmediler; en aziz varlıklarını, canlarını ve ırzlarını korumak/kurtarmak için geldiler. Müslüman değil de, Hıristiyan, Yahudi, hatta ateist bile olsalar, bu durumdaki insanlara kapımızı açmak, hamiyyet, insâf ve merhâmet göstermek gerekir. Hem de hilm ve tevâzu ile...İkram ettiğimiz ekmeği başlarına kakmadan...Müslüman olmak "icraatta" belli olur, bazı şeyler sâdece dudağımızda kalmasın, kalbimize de insin......
05 Temmuz 2016 Salı 16:32
Nerede "kardeşlik"?!
 // Rasim DUMAN
Siz "Türkçülük" yaparsanız, ben "Kürtçülük" yaparsam, öteki "Arapçılık" yaparsa, "müslümanlığımız" nerede kalır efendiler!? Veya, bize "müslüman" denilebilir mi" ?! Bizim içimizden pis,kirli,hain,kavgacı, arkadan vuran çıkmıyor mu?! Biz "sütten çıkmış ak kaşık" mıyız? Tefrikacılık,kavmiyyetçilik,ırkçılık,etnikçilik yapmak dinimizde "haram"dır efendiler ! ALLAH (C.C.) aşkına ağzınızdan çıkana dikkat edin, vebâli vardır, hesâbı vardır....
05 Temmuz 2016 Salı 16:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler