YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Suriyelilere vatandaşlık açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyen Suriyelilere vatandaşlık imkanı verileceğini, İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda attığı adımlar olduğunu açıkladı.
Erdoğan'dan Suriyelilere vatandaşlık açıklaması
02 Temmuz 2016 / 21:17 Güncelleme: 02 Temmuz 2016 / 21:52

Kilis'te Kızılay'ın şehit aileleri ve Suriyelilere verdiği iftar yemeğinde konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

ÜLKE SINIRLARIMIZ BAŞKA, GÖNÜL SINIRLARIMIZ BAŞKADIR

Bizim ülke olarak resmi sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız başkadır. Gönül sınırlarınımızın hududu, bizim kardeş olarak gördüğümüz, bizi kardeş olarak gören herkesin yaşadığı yerleri içine alır. Dolayısıyla Suriye'den gelen kardeşlerime diyorum ki biz sizi kardeşimiz olarak görüyoruz, siz de bizi kardeş olarak görüyorsanız vatanınızdan uzak değilsiniz sadece evinizden toprağınızdan uzaksınız.

SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE VATANDAŞLIK İMKANI VERECEĞİZ

Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi konusunda, "Kardeşlerimizin içerisinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığımızın attığı adımlar var. Ellerinden geleni bakanlığımız oluşturduğu ofisle takip etmek suretiyle bu kardeşlerimize, bu yardımı, bu desteği yaparak onlara vatandaşlık imkanını vereceğiz" dedi.

SURİYE KONUSUNDA 6 YIL ÖNCE NEREDEYSEK BUGÜN DE ORADAYIZ

Türkiye olarak biz Suriye konusunda 6 yıl önce neredeysek bugün de aynı yerdeyiz. Suriye'nin başındaki zalimdir işi bu noktaya getiren. 600 bin Suriyeli kardeşimizin ölümüne neden olan bir insan bu ülkede asla bir yönetici olarak değerlendirilemez.

Varil bombalarıyla, konvansiyonel silahlarla, tankla, topla kendi vatandaşlarını öldüren böyle bir insan devlet terörü estirmez de kim estirir  PYD'li bir terörist, YPG'li bir teröristten bu çok daha ileri bir teröristtir. DAİŞ'liden çok daha ileri bir teröristtir.

DAİŞ DENİLEN ÖRGÜT KUKLADIR

Birileri Suriye'de demokrasiyi, Suriye halkının kendi iradesiyle ülkesini yönetmesini istemediler. DAİŞ denilen örgüt bu amaçla ortaya sürülmüş bir kukladır aslında. PYD, YPG denilen örgütler aynı amaçla güçlendirilmiş taşeronlandır.

Suriye'de ne DAİŞ Müslümanları temsil ediyor, ne de PYD, YPG Kürt kardeşlerimizi temsil ediyor. İki örgüt de tasmalarını ellerinde tutanlar tarafından bölge üzerindeki kirli hesaplar uğruna kullanılan araçlardır.

 // Hasan kelmuhammet
Allah sizden razı olsun tayip baba helal olsun sana adamsın adam seni çekemeyenler patlasın hep yanın dayız hep yanın da olucaz senin için canımız feda olsun seni yürekten seviyoruz...
04 Temmuz 2016 18:34
 // Suriyelileri istemiyoruz
Bir bu eksikti tam oldu...
03 Temmuz 2016 23:18
 // Suriyelileri istemiyoruz
Bu ülkede demokrasi var halka sormadan iş yapıyor benim Mehmetçigim savaşta şehit oluyor itin arabları benim atalarımin dedelerimin topraklarında keyif sürüyor adalet nerde gitsinler savaşsinlar...
03 Temmuz 2016 23:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler