YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Suriye sinyali: Daha güneye ineceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Operasyonla ilgili "bitmedi" ifadesini kullanan Erdoğan, daha da güneye inileceğinin sinyalini verdİ.
Erdoğan'dan Suriye sinyali: Daha güneye ineceğiz
23 Eylül 2016 / 02:35 Güncelleme: 23 Eylül 2016 / 08:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta Türk toplumu temsilcileriyle buluştu. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Fırat Kalkanı operasyonunu da değerlendirdi.

"BİTMEDİ, DAHA DA GÜNEYE İNECEĞİZ"

Operasyonla ilgili "bitmedi" ifadesini kullanan Erdoğan, daha da güneye inileceğinin sinyalini verdi.

Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

Suriye'de yaşanan trajedi dünyanın gözü önünde yaşanıyor. Hep sabrettik, ne oldu? Gaziantep'te 14 yaşında bir çocuğun gövdesine bombaları bağladılar ve çocuğu bir kına törenine saldılar. Ve çocuk da Messi'nin formasını giydirmişler.

Daha sonra bomba patlatıldı 56 kişi öldü, 100'e yakında kardeşimiz yaralandı. Bu ölenlerin 29'u çocuk ve genç. Dedik artık bitti. Şimdi biz ılımlı muhaliflerle Cerablus'a gireceğiz dedik ve girdik. DAEŞ'i oradan attık. Rai'den de girdik. Bitmedi, daha ineceğiz dedik. Şu anda güneye doğru iniyoruz. Azez'le Fırat'ın arasını birleştirdik. Buradaki hat artık terör koridoru olmayacak. Biz istiyoruz ki Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerine dönsünler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler