YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan süpriz isme teklif
Erdoğan'dan süpriz isme teklif
11 Şubat 2011 11:22
Başbakan Erdoğan, Celal Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy’a milletvekilliği için teklifte bulundu...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eski cumhurbaşkanlarından Celal Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy’u ziyaret ettiği ve Bayar’ın torunu Prof. Dr. Akile Gürsoy’a AKParti milletvekiliği için teklif yaptığı ileri sürüldü.

AK Parti Genel Merkezine yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre görüşme 10 gün önce gerçekleşti. Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy ile torunu Akile Gürsoy’un Erdoğan’dan gelen teklifi memnuniyetle karşıladığı öğrenildi. İstanbul veya Bursa’dan milletvekili adayı olması beklenen Akile Gürsoy’un halen yürüttüğü Yeni Yüzyıl Üniversitesi rektörlüğü görevinden ayrılarak seçim çalışmalarına katılacağı öğrenildi. Erdoğan’ın Akile Gürsoy ile ilgili açıklamayı önümüzdeki hafta Ankara’da, grup toplantısında yapması bekleniyor.

Aile ‘evet’ demişti

Başbakan’ın ziyaret ettiği, Türkiye’nin üçüncü cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy da hep siyasetin içindeydi. Gürsoy, üç dönem İstanbul milletvekilliği yaptıktan sonra Adalet Partisi’nden ayrıldı ve Demokratik Parti’nin kuruluşunda rol oynayan ekibe katıldı. Nilüfer Gürsoy’un Prof.Dr. Akile Gürsoy’un yanı sıra yine akademisyen olan, Prof.Dr. Emine Gürsoy ve Bilge Gürsoy olmak üzere üç kızı bulunuyor. Süleyman Soylu başkanlığındaki Demokrat Parti’nin Genel İdare Kurulu üyesi olan Emine Gürsoy, 12 Eylül’de gerçekleşen referandumda, partisinin aksine “evet” oyu kullanacağını belirtmiş ve gerekçesini ise, “Bu oylamaya vesayetin tasfiyesi açısından bakıyorum. İleriye yönelik bir teminat noktası olarak görüyorum.” sözleriyle açıklamıştı. Erdoğan’ın bu destekle aileyi ziyaret ettiği ileri sürüldü. (Bugün)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler