YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan sözde Ermeni Soykırımına net cevap
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sözde Ermeni Soykırımı için, " Şu anda benim ülkemde 100 bin Ermeni var. Onlara olumsuz bir muamele oldu mu?" dedi.
Erdoğan'dan sözde Ermeni Soykırımına net cevap
15 Nisan 2015 / 11:09 Güncelleme: 15 Nisan 2015 / 11:41

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Erdoğan: Kazakistan Türkiye'nin stratejik ortağıdır. Son yıllarda Orta Asya'daki kardeşlerimizle bağlarımız güçleniyor. İşadamlarımız orada gurur verici işlere imza atıyorlar.

Mütefekkirimiz Hoca Ahmet Yesevi'nin kabrini ziyaret edeceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığı'mızın yaptırdığı caminin de açılışını yapacağız.

Soru ve Cevap:

Avrupa Parlamentosu'nda 'Ermeni soykırım' yasa tasarısı oylanacak. Oylanması durumunda AB ile ilişkiler ne olur?

Burada ne tür bir karar verirler bilemem. Millet olarak medya olarak neden savunma durumunda duruyoruz. Benim Cumhurbaşkanı olarak bizim soykırım gibi bir lekemiz yok. Şu anda benim ülkemde vatandaş ve vatandaş olmayan 100 bin Ermeni var. Bizim ülkemizdeki Ermeni vatandaşlarımıza karşı olumsuz bir muamele oldu mu?

Şu anda bizim dininde, yaşamında ne zorluk var? Bizim vatandaşımız olmayan Ermeniler var bunları deport edebiliriz ama etmiyoruz. Van'daki Akdamar Kilisesi'nin tüm imar işleri devlet tarafından yapıldı.

AP parlemanotusu ne karar alırsa alsın bir kulağımdan girer diğerinden çıkar. Amerika ne der? Amerika'yla bunları konuşuyoruz. Meclis başkanı gelmişti o da bizim gibi düşünüyor.

Ağrı meselesinde bir rapor yayınlandı

Ben devletin resmi kurumlarının raporlarına bakıyorum. Dört askerimiz orada yaralanmış. Ne yapacaklar sessiz mi kalacaklar? Beş tane bölücü terör örgütünün elemanı öldü. Biz yaralılarımızı orada bırakmışız bunların parti mensupları yardım etmiş. Böyle bir şey olur mu? Helikopterimizi kurşunladılar. Bunlar çözüm süreci gibi bir dertleri yok.

7 Haziran seçimleri başladı. Yine terör estirmeye başladılar. Kendilerine zemin hazırlıyorlar. Eşbaşkan olarak ortalıkta dolaşan zat şahsıma meydan okumalar sen kendi işine bak. Bir bakıyoruz bu işin arkasında bunlar var.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler