YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan şok açıklama: Kısıklı'ya silah taşıyorlardı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evinin bulunduğu Kısıklı'da bir operasyon yapıldığını, konteynerlerle Kısıklı'ya getirilen silahların polis tarafından yakalandığını açıkladı.
Erdoğan'dan şok açıklama: Kısıklı'ya silah taşıyorlardı!
17 Temmuz 2016 / 20:45 Güncelleme: 17 Temmuz 2016 / 20:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'da toplanan vatandaşa seslendi.

Erdoğan, Konya'daki operasyon hakkında verdiği bilgiler sırasında bugün Kısıklı'da da bir operasyon yapıldığını açıkladı:

"KONTEYNERLARLA TAŞINAN MÜHİMMATLARI POLİSİMİZ YAKALADI"

"Aynı şekilde bugün konteynerlarla buraya doğru taşınmakta olan silah mühimmatları vardı. Yine polis teşkilatımız aldığı istihbaratla onları yakaladı" 

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkede devlete darbe yapanlar bunun bedelini ödemek durumundadır. Bu iş bu kadar ucuz değildir ve şu anda gerek Amerika gerek Batı hepsine hükümetimiz yazılı mesajlarını gönderiyor, bütün belgeleriyle göndereceğiz.

Gerek Pensilvanya'daki o zat, teröristbaşı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün başı, bunu Amerika'dan isteyeceğiz. Dostlarımızın da tavrını göreceğiz." dedi.

Batı ülkelerindeki FETÖ üyelerine ilişkin de girişimlerin olacağını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Batı ülkelerinde olanları (FETÖ üyeleri) isteyeceğiz. Bakalım ne yapacaklar? Gönderecekler mi, göndermeyecekler mi? Bunların hepsi bir sınamadır. Bu sınamadan kim nasıl çıkacak onu da göreceğiz."

"Ortaya koyulan birlikteliğin bundan sonra da olacağına inanıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı organlarının çok daha koordineli çalışacağına inandığını vurgulayarak, "Bu darbe girişiminin olduğu bugünlerde gerek Anayasa değişikliği konusu gerekse bu tür darbe girişimlerine karşı atılacak önemli adımlar noktasında bunun partiler arasında bir ortak payda olduğunu görüyor ve tüm liderlerin parlamentoda o ortaya koydukları birlikteliğin bundan sonra da olacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, "Gerek emniyet teşkilatımızın gerekse askerimizin içindeki bunlara bulaşmamış askerimize, yargımıza çok teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde dik durdular, eğilmediler, bükülmediler ve görevlerini yaptılar." dedi.

BU KAÇINCI İSTEMEK?
 // ismail emre
Dilencilere döndük Allah rızası için deyinde tam olsun..!...
17 Temmuz 2016 Pazar 19:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler