YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan protestoculara öneri
Erdoğan'dan protestoculara öneri
07 Ekim 2009 12:23
Taksim'i birbirine katan IMF protestocular Başbakan Erdoğan'ı kızdırdı. Erdoğan onlara protesto yolunu gösterdi.

Başbakan Erdoğan cam-çerçeve indiren IMF protestocularına "al eline megafonu protestonu yap" diye seslendi..

Yıldız Teknik Üniversitesi eğitim-öğretim yılı açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan'ın gündeminde İstanbul'da ortalığı birbirine katan IMF protestocular vardı.

İşte Erdoğan'ın ifade özgürlüğü ve olaylı protestolarla ilgili sözlerinden bazı satırbaşları:

-İfade özgürlüğü sınırsız değildir. Bir diğer vatandaşın özgürlük alanına kadardır. Daha ileri gidersek işte bu dayatmacı anlayış olur.

-Tam tersine bunlaır katkı olarak kabul eder, kendimizi gözden geçirme vesileis olarak görürüz. Son 7 yıldır demokratikleşme alanında attığımız adımlar Türkiye'nin standartlarını yükseltmek uğruna verdiğimiz mücadele bunun göstergesidir.

-Ancak şunu da görmek durumundayız. İfade etme özgürlüğünü az önce ifade ettiğimiz şekilde kullanmak bize yakışır . Örneğin dün IMF toplantısının açılışında yaptığım konuşmada dışarıdaki protestolara kulak vermeliyiz derken ben tabi mağazaların, bankaların camlarını çerçevelerini indirenleri kastetmiyorum.

-Protesto saldırı değildir. Protesto cam çerçeve indirmek değildir. Siz orada eylem yaparken yeni mağdurlar meydana getiriyorsunuz. Oradaki esnafın ne günahı var. Belki de haftalık belki de aylık kaazncına bedel. Bunu yapmaya hakkınız var mı?

-Protesto edeceksen gel al megafonu eline istediğin gibi bağır çağır 14 ayrı nokta tahsis edilmiş. Orada pankartını aç ne diyorsan orada söyle. Ama gelip cam çerçeve indirme.

-Dün ifade ettiğimimde baktım ki bugün de yazılı ve görsel basında medyada ciddi şekilde yer almış. Ama onlar işi farklı yerde değerlendiriyorlar.

-Düşünün demir misketler kullanıyorlar ki bir vatandaşa isabet etse Allah göstermesin onu arada komaya sokar. Kalkıp ta insani olduğunu söylemek herhalde haksızlıktır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler