YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Paralel Yapı'ya sert mesajlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜRKSAT 6A Haberleşme Uydusu Projesi'nin TÜBİTAK'taki imza töreninde konuştu. "TÜBİTAK bunların inlerinden biriydi, girdik, temizliyoruz" diye konuşan Erdoğan, "Benim kriptolu telefonlarımı dinleyenlere başka türlü davranamam" dedi.
Erdoğan'dan Paralel Yapı'ya sert mesajlar
15 Aralık 2014 / 16:19 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 18:38

"Büyüyen, güçlenen yeni Türkiye'nin eserlerini hep beraber görüyoruz" diye konuşan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

TÜBİTAK'taki ihanet şebekesi sırttan hançerliyor

"TÜBİTAK'ın içine öyle bir ihanet şebekesi yerleşiyor ki mesaisini, birikimini vatanı için, milleti için, bayrağı için değil ihanet için kullanıyor. Bilim ve teknoloji değil, örneğin üst düzel devlet görevlilerinin kriptolu telefonlarını dinlemek için orada alçakça çalışmalar, alçakça faaliyetler yapıyorlar.

Eğer benim telefonumu, bana verilen kriptolu telefonu buradaki bu telefonu verenler dinliyorsa bunları ben farklı bir yaklaşım, bir defa asla gösteremem. Bizim nasıl sırtımızdan hançerlendiğimizin en büyük delili maalesef TÜBİTAK'taki işte bu tiplerdir" dedi

- Ticari ve askeri alanda kullanılacak TÜRKSAT 6A uydusunun alt sistem ve yazılımları tamamen yerli olacak.

- Türkiye bugün hayalleri gerçeğe dönüştürüyor ve bugün hayali dahi kurulayamayanları gerçeğe dönüştürecektir. Eğitime özellikle mesleki eğitime yapılan yatırımlarla ayrı bir kulvarda koşmaya devam ediyor.

- AR-GE çalışmalarında neredeyse devletin para ayırmadığı yatırımlara yüzde 1 civarında yatırım yapılıyor ve bu oran yüzde 3'lere doğru çekilmeli. 

- Şöyle bir geriye baktığımızda başladığımız yer ve geldiğimiz yer arasında önemli bir fark olduğunu görüyoruz. Göreve geldiğimizde iki tekno park vardı şuan ise 44 tekno park mevcut.

- Bugün TÜBİTAK altında gerçekleştirilen projeler hepimizi gururlandırıp onurlandırıyor. 

- Bizim bütün iyi niyetlerimize rağmen TÜBİTAK'ın içine yerleşen bir urun farklı amaçlar taşıdığını gördük. Siz bilim diyorsunuz birileri kanser hücresi gibi çürütüyor. Birileri zamanını ihanet için kullanıyor. Kriptolu telefonu dinlemek için alçakça çalışma yapıyorlar. Bana verilen kriptolu telefonu dinlemek için çalışma yapıyorlar.

TÜBİTAK temizleniyor

İnsanı karşıdan vurduklarında erkekçe vurdu dersin ama arkadan vurduklarında kalleşçe bir vuruşdur. Bilimsel çalışma yapması için alınan kişiler sinsice çalışma yapmışlardır. Nereye kime bilgi verdikleri hassas bir şekilde soruşturuluyor. TÜBİTAK bundan arındırılıyor. Tam temizlendi demiyorum temizleneceği umudu içindeyim yargı içinde aynı şey söz konusu oranında temizleneceğini düşünüyorum. Burada çalışan tüm kardeşlerimizin bize yardımcı olması gerekiyor bu milli bir meseledir ve birlikte çözeceğiz bilim insanları olarak bilim böyle birşey kabul etmez. 

- Günlerdir birilerinin gazete ve televizyon ekranlarından ağladığını görüyorsunuz hani siz örgüt değildiniz haberler nasıl yayılıyor birileri gazetede bekledi neden bizi burada alamazlar diye düşündü sanırım birkaçı da kaçtı. İşledikleri ihanetin ne boyutta olduğunu ve başlarına geleceklerin ne olduğunu da iyi biliyorlar. Bazı ülkelerden bazı medya grupları bunları nasıl yansıttığını da görüyorsunuz. Belki de bazı istihbarat örgütlerinin yolları kesiliyor. 

- Bunları maşa olarak kullanan bir üst akıl var ve bu üst akıl onlarla birlikte yaygara koparıyor. Biz bunların inlerine girdik TÜBİTAK gibi. Bütün delilleri ortaya koymamıza rağmen yargı üstlerine gidemiyordu bir yıl azimle çalıştık. Yargı bir şekilde bunların üstüne gidecektir. Masum ile suçlunun birbirinden ayrılacağı bir ülke var. Hiçkimse timsah gözyaşı dökmesin. 

"Suçsuzsanız çağrıldığınızda gelin, teslim olun"

"Hani siz örgüt değildiniz  Bakın haberler nasıl yayılıyor, görüyorsunuz değil mi  Siz örgüt olmasanız bunları nereden bileceksiniz  Bunu bildikleri için bazıları evlerinde değil, gittiler, gazetelerin içerisinde beklemeye başladılar. Niye orada beklemeye başladılar  Buradan gelip bizi alamaz diye başladılar. Zannediyorum bir ikisi herhalde kaçıverdi bu arada. Bunları yapıyorlar. Eğer dürüstseniz, samimiyseniz, hiç suçunuz yoksa o zaman durun, çağrıldığınızda da gelin, teslim olun" dedi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler