YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan özür dilediler: "Her yerden sildik"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret öğeleri içeren klibi yayınlayan ve büyük tepki çeken Alman kanalı ZDF, yazılı bir açıklama ile özür diledi
Erdoğan'dan özür dilediler: "Her yerden sildik"
07 Nisan 2016 / 18:01 Güncelleme: 07 Nisan 2016 / 18:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret öğeleri içeren klibi yayınlayan ve büyük tepki çeken Alman kanalı ZDF, yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

ZDF, Ikinci Alman Kanalı Neo Magazin Royal mizah programındaki tartışmalı haberi, yayınlandığı gün sonrası internetten tüm tekrar izleme olanaklarıyla silmiştir.

ZDF’nin Program Direktörü Dr. Norbert Himmler geçtiğimiz Cuma günü kamuya yönelik bir açıklama yaparak söz konusu kararı, programın ZDF’nin standartlarını ve kalite taleplerini yerine getirmemesi dolayısıyla alındığını belirtmiştir.

ZDF Genel Müdürü Dr. Thomas Bellut Pazartesi günü Berlin’deki Türk Büyükelçisi ile görüşmüş, görüşme esnasında söz konusu programın izleyicilerin duygularını yaralamış olması nedeniyle üzüntülerini dile getirmiştir.

 // yılmaz
Çamueu atacaksın sonra özür dileyeceksin, yemezler. Gerekli cezanın hem kanal'a, hem sunucuya yaptırım gerekli.bir şey yapılmassa bir başka gün bir başkası benzer hakaretlere yeniden başvuracaktır....
07 Nisan 2016 20:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler