YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Odatv yorumu
Başbakan Erdoğan "ODATV olayında yargılananlar yazılarından, düşüncelerinden dolayı yargılanmıyor... Başka şeylerden yargılanıyorlar"dedi..
Erdoğan'dan Odatv yorumu
18 Şubat 2011 / 11:02 Güncelleme: 18 Şubat 2011 / 16:23

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuştu.

Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

“İrtica üzerinden korku siyaseti takip ediyordu şimdiki genel başkanda faşizm iftiraları üzerinden aynı siyaseti takip ediyor. Korku siyaseti CHP'nin genlerine işlemiştir.

Demokrasi içinde mücadele edemeyenler demokrasi dışı güçlerden medet umarlar. Bunlar seçime 4 ay kalmış olsa da sandıktan medet umamaz sokağı dağı gösterirler.

Buradan BDP’ye soruyoruz gazeteci-yazar Orhan Miroğlu’na yönelik tehditler, faşizm değil de nedir, gazeteci-yazar Mehmet Metiner’e yönelik ortaya çıkarılan suikast planları basına basın özgürlüğüne ifade özgürlüğüne aleni bir tehdit değil de nedir?

Son günlerde Odatv ile ilgili bu kadar sahip çıkma gayreti içinde olan yazılı ve görsel medyanın temsilcileri niçin Mehmet Metiner, Orhan Miroğlu için kalkıp kalemlerinizi dilinizi konuşturmuyorsunuz?

Odatv’nin şu anda yargılananları yazılarından düşüncelerinden dolayı değil başka bir eylemden dolayı takip altındalar ve bunu yapan yargı. Sadece türkü söyleyen acılarına ağıtlar yakan kardeşliğin özgürlüğün ezgisini dünyaya duyuran sadece ve sadece insanlık için feryat eden bir sanatçıya Şivan Perver’e yönelik tehditler bizzat ihanet, hıyanet, faşizm değil de nedir?

Bizi bazı diktatörlere benzetenlere soruyorum: Seçimlerde hep yenildiniz ama koltuğu terk etmediniz. Bizi dikta özentiliğiyle suçlayanlar kendi partilerini diktayla yönetiyorlar.


ARADIĞIN ÖRGÜTÜN İZLERİ İÇİN DANIŞTAY 2. DAİRESİ'NE GİT

Sokak sokak direnme çağrısı yapan milletvekili için ne yaptınız? ‘Kağıttan kaplan’ diyen genel başkan yardımıcısı için ne tavır aldınız?

Bizi eleştirmeden önce Bağdat’a Kerkük’e, Paris’e Brüksel’e gidin. Onlar size anlatsın. Danıştay’ın 2. Dairesi’ne git, orada aradığın örgütün izlerini bulursun. Hiçbir şey yapamıyorsan Dersim’e git, sor.

'ÇETELERE HAYIRLI OLSUN'

Eski genel başkanın avukatlığı yeterli olmadı, şimdiki üye oluyor. Çetelere, mafya ve karanlık örgütlere hayırlı olsun diyorum.

ABD BÜYÜKELÇİSİ'NE SERT TEPKİ

ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Francis Joseph Ricciardone’nin, 'basın özgürlüğü’ ile ilgili açıklamasını eleştiren Başbakan Erdoğan, 'yaygara’ olarak nitelediği tartışmalara, ABD Büyükelçisinin, üzerine vazife olmadığı halde, hariçten inandığını’ söyledi ve "Önce bir araştır, sor nedir, yargı burada ne yapacak, hangi neticeye varacak bunu bir öğren. İşte buna, 'acemi elçilik’ denir, bunlar acemilik!" diye konuştu.

"BUNA ACEMİ ELÇİLİK DENİR"

Erdoğan şunları kaydetti;

"Ya arkadaşlar! Acaba anayasada, yasalarda, medya patronlarının, medya mensuplarının dokunulmaz olduğuna dair bir hüküm var da bizim bundan haberimiz mi yok? Medya kuruluşları her şeyden muaf mıdır? Vergiden muaf mıdır? Her türlü suçtan muaf mıdır? Onlar sorgulanamaz mı? Yargılanamaz mı? Maalesef bu yaygaraya, hiç üzerine vazife olmadığı halde, hariçten birileri de inanıyor ve görüş bildiriyor. Türkiye’yi tanımaz, bilmez, ne nedir, hangi yasa var hiç haber olmaz, çıkar, orada hemen bir tuzağa gelir, bir tezgaha gelir, kalkar açıklama yapar. Dur ya, önce bir araştır, sor nedir, yargı burada ne yapacak, hangi neticeye varacak bunu bir öğren. İşte buna, 'acemi elçilik’ denir, bunlar acemilik!"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler