YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan o sözlere cevap: Sevsinler sizi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT 1'de katıldığı programda DAİŞ'in (IŞİD) Kobani'den uzaklaştırılmasını değerlendirdi.
Erdoğan'dan o sözlere cevap: Sevsinler sizi!
30 Ocak 2015 / 07:48 Güncelleme: 30 Ocak 2015 / 07:50

TRT özel yayınında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon güçleri ve Peşmergenin yardımıyla DAİŞ'in (IŞİD) Kobani'den uzaklaştırılmasını değerlendirdi.

DAİŞ'in Kobani'den temizlenmesinin ardından yurtta halaylar çekildiğinin ve Türkiye'nin eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine konuşan Erdoğan, bunun aksine bedeli Türkiye'nin ödediğini anlattı ve ekledi:

"'TOKİ gitsin inşaa etsin' diyorlar. Biraz argo olacak ama 'sevsinler seni' derler. Bütünüyle inşaasına giremeyiz"

İşte Erdoğan'ın Kobani değerlendirmesi:

"Orayı kim inşa edecek?"

Şimdi bu DEAŞ terör örgütü tamam oradan çekildi. Ama bakın o kadar insan ne olacak? DAEŞ'in oradan çekilmesi yeterli değildir. Kobani'yi bombalayanlar nerede? Orayı kim inşa edecek. Ben kaç defa kendilerine havadan bombalamayla bu iş çözülmez dedim.

"Hava harekatı boş çıktı"

Burada kara harekatı kesinlikle yapılmalıydı. Bu yapılan hava harekatı boş çıktı. Biz kesinlikle sadece DEAŞ ile ilgili yapılacak bir operasyonu da kabul etmiyoruz.

Bu operasyon kesinlikle rejim kaynaklı yapılmalı. Benim anlamadığım Kobani neden bu kadar gündeme geliyor. Neden sadece Kobani üzerinden konuşuyoruz.

"İkinci bir Kuzey Irak yaratılmak isteniyor"

Ben bunu Sayın Fabius'a da söyledim. Orada ikinci bir Kuzey Irak yaratılmak isteniyor. Ben Sayın Obama'ya da söyledim PYD denen örgüt PKK'nın uzantısıdır. Bunlara silah veriyorsunuz peki bu silahlar ne olacak?

"Halep'i yalnızlığa terk ettiler"

Rejim Halep'i bombalarken birileri sessiz kalıyor. Halep'te ılımlı muhalefeti bu mücadelede yalnızlığa terk ettiler.

"Sevsinler sizi"

TOKİ gitsin inşaa etsin' diyorlar. Biraz argo olacak ama 'sevsinler seni' derler. Bütünüyle inşaasına giremeyiz.

ışıtın arkasındaki emperyal güçler..
 // atiker
kobaniyi inşaa etsinler estirdikleri terör ve savaşlarla ortadoğunun çoğrafyasını yeniden şekillendirmek isteyen batılı güçler nasıl yıktı iseler şimdi yapsınlar amaçları bölgede israilin ve kendi güvenliklerini çıkarlarını perçinlemek türkiyeyi karıştırmak için peyk bir kürtistan kurdurmak isteyenler kobaniyi inşaa etsinler pkk nında epeyi serveti var yapsınlar en kısa zamandada türkiyeyi terk etsinler....
30 Ocak 2015 Cuma 12:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler