YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan o gazeteye çok sert tepki
Erdoğan'dan o gazeteye çok sert tepki
17 Eylül 2014 11:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi ile Davutoğlu'nun fotoğrafını kullanarak "IŞİD Türkiye'den terörist devşiriyor" haberini yapan New York Times'e çok sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. TESK Olağan Genel Kurulu'nda konuşma yaptı.

Erdoğan, kendisi ile Davutoğlu'nun fotoğrafını kullanarak "IŞİD Türkiye'den terörist devşiriyor" haberini yapan  New York Times'e çok sert tepki gösterdi.

"Türkiye teröre asla destek vermez" diyen Erdoğan tepkisini şu sözlerle gösterdi:

"Türkiye'yi teröre destek veren, göz yuman bir ülke gibi göstermek densizliktir. Yok Türkiye petrol alıyormuş, yok Türkiye silah veriyormuş, hastanede yaralıları tedavi ediyormuş. Bunu defaatle Enerji Bakanım da açıkladı, biz de açıkladık, böyle bir şey asla kesinlikle söz konusu değil."

"Dün uluslararası bir gazete, benim ve Sayın Başbakan'ın Hacı Bayram Camii'nde namazdan çıkarken çekilmiş fotoğrafımızı kullanıyor, altına da bir terör örgütünün o caminin bulunduğu bölgeden, terörist devşirdiğini yazıyor. Çok açık söylüyorum; bu en hafif tabiriyle, edepsizliktir, alçaklıktır, adiliktir."

"Bizim için Musul'da alıkonulan 49 can her şeyden önemlidir. Biz konuşurken dikkatli konuşmak zorundayız. Çünkü biz mesuliyet makamındayız. 49 canın hassasiyetini dikkate alarak konuşmak, o hassasiyetle hareket etmek zorundayız. Biz deriz ki bu ülkenin medyası da bu ülkenin siyasi partileri de aynı hassasiyeti taşısınlar.''

İşte Erdoğan'ın tepki gösterdiği o haber

rs1-091.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler