YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan New York Times gazetesine ret
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin IŞİD bağlantılı haberleri nedeniyle sert tepki gösterdiği New York Times gazetesine, röportaj vermedi.
Erdoğan'dan New York Times gazetesine ret
23 Eylül 2014 / 16:58 Güncelleme: 24 Eylül 2014 / 07:38

Birleşmiş Milletler 69. Genel Kurulu görüşmeleri için, ABD’nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçtiğimiz hafta sert sözlerle tepki gösterdiği New York Times gazetesinin görüşme talebini reddettiği belirtiliyor.

İlhan Tanır’ın haber portalında yer alan haberine göre; gazetenin editoryal ekibi, hem Türkiye ve bölgesindeki gelişmeler, hem de geçtiğimiz hafta NYT gazetesinde yer alan bir haberin ardından yaşanan gerilim ve ‘Türkiye’deki basın özgürlüğü sorunları’ gündemlerini konuşmak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme gerçekleştirmek istedi
 
Erdoğan'dan ret

Ancak Erdoğan bu talebi reddetti. New York Times gazetesinde Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Türkiye’deki etkinliği ve Türkiye üzerinden petrol ticareti yaptığına ilişkin haberler yer almış, bunun üzerine Erdoğan gazeteyi sert sözlerle eleştirmişti.Muhabirine sahip çıktı

Türkiye’de yayın yapan bazı gazetelerde de NYT ve Ankara’daki IŞİD örgütlenmesi iddialarını haberleştiren Türkiye muhabiri Ceylan Yeğinsu’ya ilişkin tepki toplayan haberler yer almıştı. New York Times gazetesi de Erdoğan’ın konuşması ve söz konusu yayınların ardından muhabirine sahip çıkmıştı.

23:31
 // Yapma Baskan
girmeyelim Irak veya Suriye ye! Askeri veya lojistik destek vermeyelim HAÇLI ordularina! Lutfen. Sami, Londra...
23 Eylül 2014 23:31
22:17
 // Mesut
Sayın başbakan bu millet sana hayran...
23 Eylül 2014 22:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler