YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan MKYK'da üyelere kritik soru
Erdoğan'dan MKYK'da üyelere kritik soru
12 Ağustos 2014 07:54
AK Parti MKYK'da, kurul üyeleri kapalı zarfla genel başkan ve başbakan tercihlerini Erdoğan'a sundu.

MKYK'da 27 Ağustos'ta olanağüstü kongreye gidilmesine karar verildi. 27 Ağustos'taki kongrenin tek gündem maddesi genel başkanlık seçimi olacak. AK Parti MKYK'sında yapılan görüşmelerde, Parti ve Başbakan isminin ayrı ayrı isimlerden oluşması durumunda yaşanabilecek sorunlar gündeme geldi.

Erdoğan'ın fikri kabul gördü

Başbakan Erdoğan'ın da en başından beri genel başkan ve başbakanın aynı kişi olması yönündeki fikri MKYK'da benimsendi. 27 Ağustos'ta yapılacak kongrede hem AK Parti'nin genel başkanı hem de Türkiye Cumhuriyetinin 61. hükümetini kuracak olan Başbakan seçilecek.

Kapalı zarfla bildirdiler

Erdoğan başkanlığındaki toplantıda kurul üyeleri, genel başkan ve başbakan için de tercihlerini bildirdi. AK Parti MKYK toplantısında üyelere 'Kimi başbakan görmek istiyorsunuz?' sorusu yöneltildi. MKYK üyeleri başbakan olarak görmek istedikleri isimleri kapalı zarf içinde içinde Erdoğan'a sundu.

İl başkanlarına soracak

Erdoğan, AK Parti ve başbakanlık için istişarelerde bulunmaya devam ediyor. 27 Ağustos'tan önce isimleri belirleyerek tek gündem maddeli olağanüstü kongreye tek adayla gitmek isteyen Erdoğan bu ismin kim olacağına yönelik istişarelerini de sürdürüyor. Erdoğan bu hafta içinde partisinin il başkanları ve milletvekilleri ile biraraya gelerek onların da tercihlerini alacak.

Önümüzdeki hafta da programına göre yine parti teşkilatları ve kurmayları ile biraraya gelecek olan Erdoğan, olağanüstü kongreye genel başkan ve başbakanı belirleyerek gidecek. Erdoğan'ın bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Gül ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler