YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 'Miraç' mesajı
Erdoğan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Miraç gecesinin Müslümanların inanç dünyasında vazgeçilmez önemi olduğuna vurgu yapan Başbakan Erdoğan "Bu anlamlı gecenin İslam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum"dedi.
Erdoğan'dan 'Miraç' mesajı
28 Haziran 2011 / 12:24 Güncelleme: 28 Haziran 2011 / 12:37

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Miraç gecesinin Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahip olduğuna işaret ederek, ''Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğuna dikkati çeken Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Aziz milletimizin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir.

Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. Bütün insanlığın selameti için, iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız.

İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır.

Bu itibarla bu gece idrak edilecek Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler