YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Merkez Bankası'na çok sert sözler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı SarayI'nda TESKOMB üyelerine hitap etti. Merkez Bankası'nın faiz indirim kararını yeterli görmeyen ve tepki gösteren Erdoğan, "Başka yerlere bağımlılığın mı var" diye konuştu.
Erdoğan'dan Merkez Bankası'na çok sert sözler
25 Şubat 2015 / 16:04 Güncelleme: 25 Şubat 2015 / 16:27

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Merkez Bankası başka yerlere mi bağımlı?

Bizim Merkez Bankasının bağımsızlığına bir sözümüz yok, ayrı bir konu. Ama nereye kadar yok? Ülkenin ve milletin menfaatlerini koruduğu yere kadar yok. Bu konuda bir yanlış gördüğümüz, eksik gördüğümüz zaman sözümüzü söylemekten asla çekinmeyiz. Burada bir kez daha ifade ediyorum, yani bize karşı bir bağımsızlık mücadelesi veriyorsun da başka bir yerlere karşı bağımlılığın mı var  Bir de bunu söyle.'

Merkez Bankası lütfetti faiz indirdi

Dün Merkez Bankası lütfetti. Politika faizinde ve faiz koridorunda çeyrek puanlık bir indirim yaptı. Yıl boyunca yapılan indirimleri topluyorsunuz 2,5 puan ediyor. Halbuki geçtiğimiz yıl ocak ayında bir kalemde 5,5 puanlık artış yapılmıştı. Hala ocak ayındaki artışın yarısı kadar dahi indirim yapılmış değil. Faiz artırımına konu, bu şartlar ortadan kalktı ama artan faiz hala yerinde duruyor. Böyle şey olur mu?

Terörün temsili parlamento'da!

TBMM'nin çatısı altında Sayın Başkanvekili'nin önündeki çan kırılıyorsa, kürsüde konuşmacı, bakıyorsunuz bayan milletvekilleri gelip onları taciz ediyorsa, bir başkası geliyor orada mikrofonu kırıyor, koparıyorsa, bir başkası veya başkaları oturup suratlarını maskeyle örtüyorsa terörün temsili artık Parlamento'ya girmiş demektir.

Bahçekapılı'ya yapılan saldırıyı lanetledi

Bir taraftan kadına taciz, şiddet konuşuluyor, öbür taraftan kalkacaksınız TBMM'de başkanvekili olan bir bayana kürsüde her türlü ağza alınmayacak hakaretleri yapacaksınız. Lanetliyorum. Bu, demokratik, parlamenter sistem içerisinde temel hak ve özgürlüklerin egemen olduğu bir sistem içerisinde, milletvekillerine yakışacak üslup değildir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler