YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Melih Gökçek'e açık çağrı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e bu durum iletildi. Bursa'da aynı şekilde" dedi.
Erdoğan'dan Melih Gökçek'e açık çağrı!
19 Ekim 2017 / 10:00 Güncelleme: 19 Ekim 2017 / 10:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, büyükşehir belediyelerindeki görev değişikliği süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

İSTİFALARI İSTENDİ

Bazı belediyelerdeki görev değişikliği süreciyle alakalı farklı farklı iddialar ortaya atılıyor...

İstanbul’da, Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın kendisiyle görüşmesine olumlu yanıt verdi, istifasını o şekilde gönderdi.

Ardından Düzce’yle, genel başkan yardımcımız görüştü, o da istifasını verdi. Niğde’nin istifasını verdiğini duydum. Şu anda Balıkesir’e (Ahmet Edip Uğur) istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e (Melih Gökçek), kendisine bu durum iletildi. Bursa (Recep Altepe) aynı şekilde.

BURSA İLE GÖRÜŞECEĞİZ

Bursa’yla da yarın büyük ihtimalle sayın Başbakan veya ilgili genel başkan yardımcımız veya şahsım görüşeceğiz. Bunları yaparken bir şeyin gayreti içindeyiz: Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terkedilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz.

İSTİFA, PARTİDEN AYRILMA, KOPMA DEMEK DEĞİLDİR

Dolayısıyla böyle bir adımın atılması gerektiği zaman, arkadaşlarımızın, ‘Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm’ demeleri lazım. İstifa, partiden ayrılma kopma demek değildir.

Parti, istifasını veren arkadaşları çok daha farklı yerlerde değerlendirir. Zaman içinde çok daha farklı yerler oluşacaktır, değerlendirilirler. İl başkanları toplantısında da söyledim, olaya böyle bakmak lazım; ‘Ben buraya geldim, burada ilanihaye kalayım’ olmaz.

NETİCESİ AĞIR OLUR

Geçtiğimiz günlerde diğer partilerin belediye başkanlarında da değişim gerekliliği olabileceğinden söz etmiştiniz...

Diğer partilerde hiç bir sorun yok gibi düşünülmemeli anlamında söyledim. Sorun varsa, ilgili partilerin yönetim kadroları gereğini yapmıyorsa, İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmak durumunda kalabilir. Kayyum atamaları bu sorunlar olduğu için yapıldı.

AK Parti’nin istifalarını istediği başkanlar buna yanaşmazsa, istifa etmemekte direnirlerse ne olacak?

Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur.

Tencere dibin kara, senin ki benden kara!
 // Ahmet Y.
Al birini vur ötekine. Sanki Bülent Arınç, Melih Gökçek'ten çok mu iyi?...
19 Ekim 2017 Perşembe 20:24
arsa
 // yusuf
İnternette yazılanlara bakılırsa son 6 ay içinde Ankara belediyesinde 1400000000 tl arsa satılmış chp satmış olabilirmi...
19 Ekim 2017 16:59
gökçek
 // taner
Hurşit bey amca Bülent Arınç dediki bir kişi oturdugu yerden kalkamıyorsa bilinki altını kirletmiştir...
19 Ekim 2017 16:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler