YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Mehmet Görmez'e itiraz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Ben Diyanet İşleri Başkanı'nın yerinde olsam kesinlikle o arabayı iade etmezdim" dedi.
Erdoğan'dan Mehmet Görmez'e itiraz!
10 Mayıs 2015 / 23:30 Güncelleme: 11 Mayıs 2015 / 09:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'da Gençlik Buluşması'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben Diyanet İşleri Başkanı'nın yerinde olsam kesinlikle o arabayı iade etmezdim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bunlar anayasayı da bilmiyor

Konuşmalar yapıyorum, YSK'ya şikayet ediyorlar.'Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın'. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler  Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım.

"Diyanet İşleri Başkanımız kusura bakmasın..."

Anadolu'da Diyanet tarafından hazırlanan Kürtçe Kur-an'ı Kerim'i gösterdim. HDP Eş Başkanı ne dese “Diyanet 1 tane Kürtçe baskı yaptı gönderdi' Diyanet gerekli cevabı verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Ermenice Kur-an'ı meali hazırladı.

Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu arabayı verme.' O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık.

"Gönlümde yatan birileri var"

 Ne yaparsanız yapın meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış cumhurbaşkanı olmayacağım. Ben çıkıp yan gelip yatamam. Tüm partilere eşit mesafedeyim. Gönlümde yatan aslan elbette var. Taraf derseniz tarafım. Milletin tarafıyım.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler