YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 'Kubilay' mesajı
Erdoğan'dan 'Kubilay' mesajı
23 Aralık 2011 15:00
Erdoğan, Kubilay'ın şehit edilişinin 81. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Menemen Olayı, hiç şüphe yok ki, yakın tarihimizin en karanlık, en vahim, en trajik hadiselerinden biridir. Ne var ki, bu provokatif saldırıyı gerçekleştirmek suretiyle milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alanlar, kirli emellerine ulaşamamış, milletimizin sağduyusu sayesinde, kurulan tuzaklar bozulmuştur'' dedi.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Erdoğan, Kubilay'ın şehit edilişinin 81. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

''Menemen Olayı olarak bilinen ve Asteğmen Kubilay ile birlikte iki bekçinin şehit edilmesine sebep olan menfur saldırıyı, yıl dönümünde bir kez daha kınıyor ve esefle anıyoruz. Menemen Olayı, hiç şüphe yok ki, yakın tarihimizin en karanlık, en vahim, en trajik hadiselerinden biridir. Ne var ki, bu provokatif saldırıyı gerçekleştirmek suretiyle milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alanlar, kirli emellerine ulaşamamış, milletimizin sağduyusu sayesinde, kurulan tuzaklar bozulmuştur. Aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de, toplumsal huzurumuza kasteden odaklara karşı birlik ve bütünlük içinde hareket ederek en güzel cevabı vermektedir. İnanıyorum ki, milletimiz aklıselim ve sağduyu ile hareket ettikçe, hiçbir tehdit, hiçbir provokasyon, hiçbir odak kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize halel getiremeyecek, ortak ideallerimize gölge düşüremeyecektir. Bu düşüncelerle, Menemen'deki menfur saldırıyı bir kez daha esefle kınıyor, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler