YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan konsoloslara tepki: Ne işiniz var orada?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya-Türk İş Konseyi Kurultayı'nda konuştu, Can Dündar'ın mahkemesine giden konsoloslara tepki gösterdi.
Erdoğan'dan konsoloslara tepki: Ne işiniz var orada?
26 Mart 2016 / 11:51 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 13:51

Dünya-Türk İş Konseyi Kurultayı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Can Dündar'ın duruşmasına katılan konsoloslara çok sert tepki gösterdi. Erdoğan konsoloslara hitaben "sen konsolosluk içinde görevlisin, diğer faaliyetlerin izne tabidir. Senin ne işin var mahkemede?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Siz kimsiniz ya, sizin ne işiniz var orada

"Dün malum bir gazetecinin mahkemesi vardı. Bu yargılamaya katılanların durumu çok önemli. İstanbul'daki konsoloslar mahkemeye geliyor. Siz kimsiniz ya, sizin ne işiniz var orada  Yani diplomasinin de bir edebi var, adabı var. Burası senin ülken değil, Türkiye. Sen konsolosluk binası veya konsolosluk sınırları içerisinde hareket edebilirsin, diğerleri izne tabidir. Bunlar kalkıp bu ülkenin içerisinde bir gövde gösterisini yapabilecek kadar haddi tecavüz edebiliyorlar. Oynanan oyunun tarzını göstermesi bakımından bu çok önemli. Demokrasi, insan hakları, özgürlük, seçim laflarını dillerinden düşürmeyenlerin, halkın desteğini alarak iş başına gelenlerle darbeciler karşı karşıya geldiğinde tercihlerinin hangisinden yana olduğunu hep birlikte takip ediyoruz, görüyoruz."

Kendimiz olmaktan, milli ve manevi değerlerimizden vazgeçmeyeceğiz

"Bizim geçmişimizde asla sömürgecilik lekesi olmadığı gibi biz millet olarak bu psikolojiye tahammül edebilecek bir yapıya da sahip değiliz. Dünyanın çeşitli bölgelerinde maalesef sömürge durumunda olmaktan rahatsızlık duymayan, tam tersine bunu benimsemiş toplumlara rastladığımızda gerçekten çok üzülüyoruz. Üstelik bunlar geçmişlerinde çok parlak, zengin medeniyetler kurmuş toplumlar. Halbuki bu insanlar kendi özgünlüklerini koruyabilseler, sahip oldukları zenginlikleri kendileri için kullanabilseler, şu anda bulunduklarından çok daha ileride olabilirler. Bunun için biz nerede yaşarsak yaşayalım, ne iş yaparsak yapalım, hangi eğitimi alırsak alalım kesinlikle kendimiz olmaktan, milli ve manevi değerlerimizden vazgeçmeyeceğiz" 

2023 hedeflerimizi hayata geçirmemize engel olamayacaklar

"İnşallah 2016 yılında Türkiye'nin ekonomide toparlanmış, hazırlıklarını tamamlayıp, yeniden güçlü bir yükseliş eğilimine girdiğine hep birlikte şahit olacağız. Ne terör ne bölgesel sorunlar ne de ülkemizin önünü kesmek isteyen güçler, 2023 hedeflerimizi hayata geçirmemize engel olamayacaklar, bunun böyle bilinmesini istiyorum."

İnsanilikten nasibini almamış mahluklar bunlar

"Dikkat ederseniz biz ne zaman 'yeni Türkiye' dedik, 'büyük Türkiye' dedik, işte o zaman akılla, mantıkla izah edemeyeceğimiz, hadiselerin tabii seyrine tamamen aykırı bir sürü sorunu önümüzde bulduk. Allah aşkına soruyorum sizlere, Türkiye'nin güney sınırlarındaki ilçelerinde terör örgütünün başlattığı kalkışmanın mantıklı bir izahı var mı  En başta bölgede yaşayan insanlarımıza zarar veren, sıkıntı veren bu eylemleri hayatın doğal akışına uygun saymak mümkün mü  Sen yol yapacaksın, birileri gelecek oraların müteahhitlerini tehdit edecek. Sen havalimanı yapacaksın, havalimanını havan topuyla vuracak. E bunu kime yapıyoruz  Orada yaşayan Kürt kardeşlerimize. Böyle bir vicdansızlık olabilir mi  İnsanilikten nasibini almamış mahluklar bunlar." 

 

 

 // samed
O civarda yumurta ve domates satan bir allahın kulu esnaf yokmu!!!!!!...
27 Mart 2016 01:54
NE İŞLERİ OLACAK ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
SAYiN CUMHURBAŞKANiM, Dünyâ'da, dinsizlik, îmânsızlık, vicdansızlık, ahlâksızlıta sınırTanımayanlarÖrgütü mensubları olarak, canCâsus yoldaşlarına destek olmak için orada bulunacaklar!!!...
26 Mart 2016 Cumartesi 18:49
 // Hakkarili
Bu iyi oluyor aslında, kim olduklarını halk görüyor, demekki piyonlar kalmadı artık kendileri ön safta, çok yakında şahlarıda mat olur...
26 Mart 2016 15:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler