YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan komünist ülkeye cami sözü
Erdoğan'dan komünist ülkeye cami sözü
15 Kasım 2014 14:17
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce hiçbir Cumhurbaşkanının gitmediği Küba'ya gidiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi kapanış toplantısında yaptığı konuşmada "2015 yılının başında Küba'ya ziyarette bulunacağım" dedi. 

Kominizmle yönetilen Küba'ya cami sözü

Latin Amerika'nın İslam'la tanışmasının 12. yüzyıla kadar dayandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, komünizimle yönetilen Kübalıların istemesi halinde Küba'ya büyük bir cami yapacağının sözünü verdi. 

Küba'yı ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı olacak 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2015 yılında gerçekleştirmesi beklenen Küba ziyareti Türkiye için de ayrı bir öneme sahip. Eğer bu ziyaret gerçekleşirse Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba'yı ziyaret eden ilk Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olacak. 

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Türkiye-Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı Küba ziyaretinin Türkiye Cumhuriyeti açısından çok önemli olduğunu ve bu ziyaretin kendisini çok mutlu edeceğini dile getirdi. 

Fidel Castro'yu ziyaret edecek mi?

Cumhurbaaşkanı Erdoğan'ın 2008 yılında, yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı, 1976 yılından beri yürütmekte olduğu Küba'nın en yüksek yönetim organı olan Devlet Konseyi Başkanlığı görevini bırakan Fidel Castro'yu ziyaret edip etmeyeceği de merak konusu oldu. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler