YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "Bu zat için söylenen her söz israftır, fuzulidir, tıpkı kendisi gibi gereksizdir. Bu kişi, başında bulunduğu partinin de yüz karasıdır" dedi.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki!
06 Nisan 2016 / 14:30 Güncelleme: 06 Nisan 2016 / 15:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23. Muhtarlar toplantısında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Allah güç kuvvet verdiği müddetçe gece gündüz çalışmaya devam edeceğim. Bizim milletimizle özellikle siz muhtarlarımızla muhabbetimiz karşılıklı sevgiye dayalı ilişkimiz birilerini fevkalade rahatsız etti. 

Muhtarlarımızı, tahkir etmeye kadar vardırıyorlar. Bir konsolosun casusluk davasıyla yargılanan gazeteciyle yanak yanağa fotoğraf çektirmesini eleştirmiştim. Bir mizah dergisi benim bir muhtarla yanak yanağa fotoğraf çektirmemizi yayınlamıştı. 

Güya biz sadece muhtarlarla fotoğraf çektirirmişiz. İşte ben de tam bunu söylüyorum. Benim yerim milletimin yanı. Sizin yeriniz kimin yanı? Biz bu kafayı çok iyi biliriz. 
Yaptıkları işin adını halkçılık koyarak tam bir karamizah sergiliyorlar.

Dün ayağındaki çarığı, başındaki kasketi yüzünden Aşık Veysel'i Ankara'ya sokmayan kafayla milleti aşağılamak için benim muhtarla resmimi kapağa basan kafa aynı kafadır. Bunların demokrasi milletsiz bir demokrasi. 

Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Ziya Paşa güzel söylemiş be... Eşekten yadigar kalan semer. Mesele bu. Bunların böyle bir şeyi var mı? Bunları teker teker anlatmaya kalksam değil saatler, günler gerekir. 

MUHALEFET CİNSİ SAPIKLARA BEL BAĞLAMIŞ DURUMDA

Anamuhalefetin, üzerinden siyaset yapmaya çalıştığı cinsi sapık şu an cezaevinde ve yaptıklarının hesabını adalete veriyor.  Peki bu siyasi sapıkları ne yapacağız. Biz bunları ademe mahkum edip 'hiç' yerine koydukça çirkefliğin, çirkinliğin, ahlaksızlığın çıtasını sürekli yükseltiyorlar. Bu zat için söylenen her söz israftır, fuzulidir, tıpkı kendisi gibi gereksizdir. Bu kişi, başında bulunduğu partinin de yüz karasıdır.

BİNALARIN YIKILMASI YOLUNA GİDİLEBİLİR

Güneydoğu bölgemizdeki kimi ilçelerimizde yaşanan terör olayları hem vatandaşlarımızın hayatını olumsuz etkiliyor. Hem de verdiğimiz şehitler yüzünden bizleri acıya gark ediyor. Güvenlik güçlerimiz ağır darbe vuruyor.

Verdiğimiz kayıplar çatışmalardan ziyadet patlayıcılarla hazırlanan bombalardan kaynaklanıyor. Biz sivil vatandaşlarımızın zarar görmememsi konusunda hassasiyet gösterdiğimiz için böyle sorunlarla karşılaşıyoruz.

Gerekiyorsa operasyon yürütülen yerlerin tamamen boşaltılması gerekirse binaların uzaktan yıkılması yoluna gidilebilir. 

POLİSİMİZİN SERÇE PARMAĞINI DAHİ DEĞİŞMEYİZ

Hiçbir polisimizin değil canını, serçe parmağını dahi oradaki beton yığınlarına değişmeyiz. Son zamanlarda çoğunlukla bu sebepten şehit verdiğimizi görüyoruz. Güvenlik güçlerimizin ihtiyaçları konusunda çok daha hassasiyet gösterilmesini bekliyoruz.

PAÇAVRALARI ANCAK KEFENLERİ OLUR

Birilerinin başka vatanları olabilir. Ama bizim gidecek başka bir yerimiz de yok. Bu toprakları bırakmaya niyetimiz de yok. Bu böyle bilinmeli. Milletimizin birliğini hedef alara bizi köşeye sıkıştıracağını sananlar üzerine bastığı toprakların bir de altına baksınlar.

Orada aynı niyetle yola çıkmış kendileri gibi nice gafiller göreceklerdir. Kendi paçavralarını bayrağımızın yerine dikmeyi düşünenler onları ancak kefenleri olarak kullanabilir.

OYNANAN OYUNLARIN FARKINDAYIZ

Basit bir terörle mücadele meselesi değil. Coğrafyamızdaki varlığımız bakımından bin yıllık mücadelenin son ve kritik aşamasıdır. Modern dünya düzeninin resterasyonu ve tahkimi çalışmasıdır. Suriye meselesi bir zalimin iktidarını sürdürme mücadelesi olarak görmek yanlıştır.

Irak'ı sadece mezhep çekişmesi olarak görmek değildir. Karadeniz'in kuzeyinde yaşananlar, Kafkasya'da alevlenen çatışmalar birbirinden bağımsız değildir. Yaşanan sürecin, oynanan oyunların farkındayız.

BM'NİN KADERİ 5 ÜLKENİN AĞZINDA

Bunun için dünya beşten büyüktür diyorum. Uluslararası kuruluşların yeniden yapılandırılmasını istiyorum. BM'nin kaderi beş ülkenin ağızında. Biri hayır diyorsa karar çıkaramazsınız. Böyle daimi üye olur mu? İçlerinde bir tane Müslüman ülke yok. Hani dünyada inanç özgürlüğü. Olaya kıtalar olarak bakıyorsunuz.

Sadece Avrupa, Asya ve Amerika var... Diğerleri yok. Böyle adil olmayan bir dünyadan biz nasıl bir karar bekleyeceğiz. Rusya, Suriye için tek başına hayır diyor iş bitiyor. 20 ülkeden mi oluşacak BM Güvenlik Konseyi, daimisi, geçicisi olmaz... Hem kıtaları temsil etmeli, hem de inançları temsil etmeli. 

 // bulut
Allah ömrümden alsın,ömrüne versin sayın cumhurbaşkanımız....
07 Nisan 2016 10:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler