21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,848
 • BIST95.093
 • Dolar4,7367
 • Euro5,4882
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2749
 • İstanbul31 °C
 • Ankara27 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya26 °C
 • Adana29 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır35 °C
 • Bursa27 °C
 • Kayseri24 °C
 • Kocaeli27 °C
 • Şanlıurfa36 °C
 • Gaziantep32 °C
 • İçel30 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert 'kan' cevabı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle yüklenerek, "Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Bunlarda da o hava esmeye başladı. Herhalde oraya imrendiler" dedi.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert 'kan' cevabı
15 Mayıs 2016 / 15:08 Güncelleme: 15 Mayıs 2016 / 15:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan UDEF ve TÜGVA 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

 

KILIÇDAROĞLU'NA ÇOK SERT SÖZLER

Şimdi çıkmış bir tanesi, dünyanın değişik yerlerinde, 'Başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir, kan.' diyor. Üç unsur var. Bu üç unsurun bir tanesi mezhepçilik unsurudur, ikincisi ırkçılık unsurudur, üçüncüsü terör unsurudur. Bu zatın söylediklerinde, bu üç unsurun tamamı var. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Bunlarda da o hava esmeye başladı. Herhalde oraya imrendiler. Baktılar ki bu iş, sandıkla gelmiyor. Girdiği her seçimde malum, aldığı netice ortada. Şimdi 'Acaba kanla netice alır mıyız ' diye buna bakıyor. Alamayacaksın. Bu milletin üstüne çıkamazsın. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne derse o olacak.

HADDİNİ BİL!

Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı yine alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil, haddini. Ben halkımdan besleniyorum, halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa, 1960'ta rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz.

SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE KAPIMIZI AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ülkemizin sınır komşusu Suriye'de, 6 yıldır kardeşlerimiz acımasız ve gayrimeşru bir rejim tarafından hunharca katlediliyor. Bugüne kadar yaklaşık 600 bin masum insan varil bombalarıyla, balistik füzelerle, işkencelerle, kimyasal silahlarla öldürüldü. 13 milyon Suriyeli evinden oldu. Bunların 6 milyonu vatanını terk etti. Rejim tarafından önü açılan ve desteklenen DAİŞ, YPG, PYD gibi terör örgütleri işgal ettikleri bölgelerde etnik temizlik ve soykırım uyguladı. Tüm bunlar dünyanın gözü önünde yaşandı, yaşanıyor. Türkiye olarak biz krizin ilk günlerinden itibaren Suriyeli kardeşlerimizi yalnız bırakmadık, onlara kapılarımızı açtık, açmaya da devam edeceğiz.

Afrika, Asya, Ortadoğu ülkeleri için demokrasi ve özgürlük karnesi hazırlayanlar, kendi karnelerindeki kırıkları hiç gündeme getirmiyorlar. Terör örgütlerinin, teröristlerin, eli kanlı katillerin hak ve hukuklarını savundukları kadar, bunların elinde can veren masumların haklarını savumadılar, savunmuyorlar.

RAHMAN NİZAMİ'NİN İDAMINA NEDEN SESSİZ KALDINIZ?

Terör örgütüne başkentini açmanın, teröristlere çadır kurdurmanın özgürlükle ne ilgisi var. Eli kanlı caniler ne zamandan beri siyasi sığınmacı oldu  DAİŞ'in eylemlerine verdiğiniz tepkiyi niçin PKK, DHKP-C ve YPG'nin saldırıları karşısında esirgiyorsunuz? Madem siyasi idamlara karşısınız, neden birkaç gün önce şehit edilen Motiur Rahman Nizami'nin idamına sessiz kaldınız, Avrupa'dan bir ses çıktı mı, Avrupa'dan bir haykırış çıktı mı? Hayır. Bunun adı çifte standart değil mi  Biz bunları söylediğimizde, tutarsızlıklarını, ilkesizliklerini yüzlerine vurduğumuzda beyefendiler hemen rahatsız oluyorlar. Tayyip Erdoğan hemen diktatör oluyor. Motiur Rahman'ı idam edenler diktatör olmuyor, ona seyirci kalanlar olmuyor...

BİZ KUVVETİMİZİ MEDYADAN ALMIYORUZ

Medya güçlerini, gazetelerdeki, ekranlardaki tetikçilerini kullanarak bizi karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Hiç kusura bakmasınlar. Onların itibar suikastleri bizi yıldırmaz. Onların iftiraları, hakaretleri, bizi hakkı ve hakikati haykırmaktan alıkoymaz. Biz mazlumlara sahip çıkmaya, diklenmeden dik durmaya, doğruluğun, barışın tarafında durmaya devam edeceğiz. Çünkü biz kuvvetimizi medyadan, sermayeden değil, seccadelerini gözyaşlarıyla ıslatan mazlumların dualarından alıyoruz.

Gözümüzün nûru
 // Rasim DUMAN
Sadece Anadolu'nun değil, bütün bir İslâm Dünyası'nın arslan sesi, kınından çekilmiş kılıç, ümidimiz, iftihârımız kahraman Cumhurbaşkanımız ; evet, dualarımız seninle ve yol arkadaşlarınla. Hiç üzme kendini, sağlığına dikkat et lütfen. Aziz milletimizin kısm-ı azam'ı herşeyin farkında. ALLAH (C.C.) yardımcınız olsun....
15 Mayıs 2016 Pazar 21:05
YAZARKASANIN SAATİ
 // ,,,,
İŞ YERİMDEKİ YAZARKASANIN SAATİ 65 DAKİKA İLERİ DİYE BANA ÇEZA KESEN DEVLETİN MEMURU KILIÇDAOĞLUNU NEDEN GÖRMÜYOR,BİZ MARABA ONLAR AĞA DİYEMİ!!!...
15 Mayıs 2016 Pazar 16:11
CHP haddini bil...
 // ismail emre
Türban meselesini yıllarca gündemden düşürmedi o zaman da yine böyle halkı kışkırtıp meydanlara teşvik ediyordu sonuç? Chp kendi ipini çekiyor güç kemalistlerde değil artık millette......
15 Mayıs 2016 Pazar 16:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler