YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan kesin tavır
Fransa Meclisinde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa tasarısının kabul edilmesiyle ilgili Başbakan Erdoğan bugün bir açıklama daha yaptı. Erdoğan yaptırımların kararlılıkla uygulanacağını söyledi
Erdoğan'dan kesin tavır
23 Aralık 2011 / 11:54 Güncelleme: 23 Aralık 2011 / 11:53

Başbakan Erdoğan, Fransa Meclisinde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa tasarısının kabul edilmesiyle ilgili olarak, ''Bu ırkçı, ayrımcı, İslam karşıtı tutuma yönelik olarak, ilk aşamada tedbirlerimizi aldık ve dün açıkladık. Bu tutum devam ettiği sürece, biz de aşama aşama tedbirlerimizi alacak, kararlılıkla uygulayacağız'' dedi.

Erdoğan, ''Fransa'da yapılan oylama, ki bugün Fransa'da yaklaşık 5 milyon Müslüman var, Fransa'da ve Avrupa'da ırkçılığın, ayrımcılığın, Müslüman karşıtlığının ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığını net olarak ortaya koymuştur'' dedi.

TÜRKİYE'NİN TARİHİNDE SOYKIRIM BULAMAZ

Başbakan, ''Sayın Sarkozy, Türkiye'nin tarihinde soykırım bulamaz. Eğer Türkiye tarihine bakarsa, eğer kendi ailesine, kendi aile şeceresine şöyle bir derinliğine bakarsa, orada Türkiye'nin, Türklerin yardımından, hoşgörüsünden, şefkatinden başka hiçbir şey görmez ve göremez'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler