YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan İslam ülkelerine önemli çağrı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13. İslam Zirvesi açılışını yaptı. Erdoğan, İslam Zirvesi başkanı olarak konuştu. Erdoğan, 'İslam ülkeleri liderlerine seslenerek 'Dış güçler müdahale etmeden biz etmeliyiz' dedi.
Erdoğan'dan İslam ülkelerine önemli çağrı
14 Nisan 2016 / 11:28 Güncelleme: 14 Nisan 2016 / 16:38

Zirvede ilk olarak İslam İşbirliği Teşkilatı G. Sekreteri Madani konuşma yaptı. Erdoğan, "İslam ülkelerinde yaşanan terör olayları ve benzeri olaylara karşı dış müdahale beklememeliyiz, müdahaleyi kendimiz yaplalıyız, onlar müdahaleyi petrol için yapıyor" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırlar:

BEN 1 MİLYAR 700 MİLYON KARDEŞİM GİBİ MÜSLÜMANIM

Zirvenin temelini oluşturan adalet ve barış kavramlarını oluşturmakta, müşahade etmekte acele etmeliyiz. Çünkü dünyanın her yanından mazlumların çığlıkları yükseliyor. Maktullerin görüntüleri geliyor. Malesef bunun çoğu Müslümanlar.

Müslümanlar olarak, üstesinden gelmemiz gereken sorunlarımızın başında mezhepçilik-ırkçılık fitnesi geliyor. Benim dinim Sünnilik de değildir Şiilik de değildir. Benim dini İslam'dır. ben tıpkı 1, milyar 700 milyon kardeşim gibi sadece ve sadece müslümanım.

Biz Müslümanlar olarak Efendimiz'in veda hutbesinde ifade ettiği 'Müslüman Müslümanın kardeşidir, bir Müslümanın kardeşine kanı da malı da helal olmaz' sözünü dinlemezsek acılar dinmez.

HIZLI HAREKET ETMEZSEK MAZLUMLAR HÜSRANA UĞRAR

İhtilafları değil ittifakları, husumeti değil muhabbeti güçlendirmeliyiz. Çünkü düşmanlıklardan zarar görenler sadece Müslümanlardır. Dostları çoğaltmak, düşmanları da azaltmak durumundayız.

Biz hızlı hareket etmezsek umudunu bize bağlayan mazlumlar hüsrana uğrayacaktır.

Geçmişte Afganistan'da El Kaide terör estirdi. Libya'da Suriye'de Irak'ta DAEŞ masumları katlediyor. Afrika'da Boko Haram Müslümanlara saldırıyor. Dikkat edin birkaç göstermelik saldırı dışında hedefleri hep Müslümanlar oluyor.

Bizim ülkemizde de PKK gibi, DHKP-C  gibi terör örgütleri var. PKK Irak'ta, onun kolu PYD Suriye'de, çok sayıda terör örgütü Avrupa başta olmak üzere çeşitli ülkelerde faaliyet gösteriyor.

BATI PARİS'TEN BAHSEDİYOR, ANKARA'DAN BAHSETMİYOR

Malesef Batılı devletlerin ikilcikli bir tutum içine girdiğini görüyoruz. Nükleer güvenlik toplantısında konuşmacıların sözleri dikkatimi çekti. Paris'teki, Brüksel'deki terör eyleminden bahsediyorlar. Ancak Ankara'daki İstanbul'daki, Lahor'daki eylemlerden bahsetmiyorlar. Halbuki 100'lerce insan öldü. Brüksel'de Paris'te 9-10 tane bir tanesinde 30 tane bir tanesinde. Fark etmez 1 kişi de ölse tüm insanlık ölmüş gibidir.

DIŞ GÜÇLER PETROL İÇİN MÜDAHALE EDİYOR, ONLARDAN ÖNCE BİZ EDELİM

İslam ülkelerinde yaşanan terör olayları ve benzeri olaylara karşı dış müdahale beklememeliyiz, müdahaleyi kendimiz yaplalıyız, onlar müdahaleyi petrol için yapıyor.

 

 

 // Fatihh
Helal olsun Allah yar ve yardimcin olsun...
14 Nisan 2016 23:58
 // Kaan
Helal sana ReiS valla...
14 Nisan 2016 17:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler