YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan iş adamlarına çağrı! Müjdeleri art arda sıraladı...
Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstihdam Şurası'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan işadamlarına artı iki istihdam çağrısında bulundu, ayrıca 3 kişi veya daha az çalışan esnaflara yeni bir müjde verdi.
Erdoğan'dan iş adamlarına çağrı! Müjdeleri art arda sıraladı...
14 Aralık 2017 / 14:42 Güncelleme: 14 Aralık 2017 / 17:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstihdam Şurası'nda konuşuyor.

BU ÜLKEYİ KISKANANLARI ÇILDIRTACAKTIR

TOBB üyelerinden, 2017 başında artı bir istihdam sağlamalarını istediklerini hatırlatan Erdoğan, "Şimdi büyüme oranımız ikiye katladığına göre, eğer biz artı iki istihdam sağlayacak olursak bu, ülkemizin büyüme oranını Allah'ın izniyle daha da genişletecek, daha da yayacak ve bu ülkeyi kıskananları da çıldırtacaktır." dedi. 

TAŞERONLUK KOMİSYONCULUKTU

Taşeron konusuna çözüm sağlandığına dikkati çeken Erdoğan, şöyle konuştu:

"Taşeronluk neydi? Adeta komisyonculuktu. Taşeron, çalıştırdığı işçiye ne veriyordu? İşte asgari ücret üzerinden meblağ. Kazanan kim? Kendisiydi. Pazarlığı yaparken de zaten öyle yapıyordu. Ama şimdi artık hükümetimizin böyle bir sorunu olmayacak, o bitti. Şimdi artık işçi olarak bu taşeronların yanında çalışanların hepsi istihdam edilmiş olacak ve böylece artık onların da bir derdi evelallah kalmadı."

PRİME ESAS KAZANÇ SİSTEMİNİ GETİRİYORUZ

İmalat ve bilişim sektörlerini stratejik öncelik olarak belirlediklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu sektörlerdeki işverenler bugüne kadar yalnızca asgari ücretli çalışanları için prim desteği alıyordu, şimdi bunu genişletiyor ve prime esas kazanç sistemini getiriyoruz. Bir başka ifadeyle artık ek istihdamda 4 bin 740 liraya kadar olan ücretler de sigorta primi teşvikine dahil edildi."

KÜÇÜK ESNAFA MAAŞ DESTEĞİ MÜJDESİ

Erdoğan, "Önümüzdeki yıl, 3 ve daha az çalışanı olan işletmelerimizin, sağladıkları her ek istihdam için ödedikleri maaş, prim ve verginin bir ayını kendileri, bir ayını da devlet ödeyecek." dedi.

Haberin videosu için tıklayınız...

 // Dağ gare doğurdu
ihraçat olmadan kendi uçağımızı,kendi gemimizi,kendi malzememizi yapmadan yapılan büyüme balondur...
14 Aralık 2017 21:16
MÜJDELER GERÇEKCİ VE NİTELİKLİ DEGİL.
 // Fatih ER
TÜRKİYENİN YÜKÜNÜ ÇEKEN VİLAYETLER VE KESİM BELLİ GERÇEKCİ OLMAK İSTİYORSANIZ ÖGRENCİYE EMEKLİYE ASGARİ ÜCRETLİYE REEL GERÇEK HAKKINI DEMİYORUM YANDAŞLARINIZA VERDİGİNİZİN ÇEYREGİNİ VERİN SEÇİMLERDE YİNE KAZANIRSINIZ EN AZINDA BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE,BELEDİYELER İÇİN SÖZ VEREMEM.... :::)) KENDİME SESLİ GÜLDÜM....
14 Aralık 2017 Perşembe 19:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler