YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan IMF'ye: Sen paranı takip et, ülkeyi ben yönetirim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2009'da Davos'ta o dönemin IMF Başkanı Kahn ile olan konuşmasının detaylarını anlattı. Erdoğan, görüşmede "Sen paranı takip et, Türkiye’de siyaset bana ait. Türkiye’yi ben yönetirim" dediğini aktardı.
Erdoğan'dan IMF'ye: Sen paranı takip et, ülkeyi ben yönetirim
18 Aralık 2017 / 09:40 Güncelleme: 18 Aralık 2017 / 09:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün AK Parti Karaman İl Teşkilatı 6. Olağan Kongresi'ne katıldı. Konuşmasında ekonomiye dair mesajlar da veren Erdoğan, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn ile 2009'da Davos'ta yaptığı konuşmanın detaylarını anlattı.

"IMF'İN BAŞINDAKİ MEMUR GİTTİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 yıl önce Türkiye'nin IMF’ye 23,5 milyar dolar borcunun olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:

"Davos'ta toplantıdayız. Son toplantım benim Davos'ta. O gün IMF'nin başındaki zata dedim ki 'Sen ülkeyi mi yöneteceksin, Türkiye'ye verdiğin parayı mı tahsil edeceksin? Biz sana borcumuzu zamanında ödüyor muyuz, ödüyoruz. Sen paranı takip et, Türkiye'de siyaset bana aittir. Türkiye'yi ben yönetirim'. Tabii IMF'nin başındaki memur gitti ama biz yerimizdeyiz Allah'ın izniyle. Sene 2013, IMF'ye borç bitti ve 27,5 milyar dolar Merkez Bankası rezervi vardı. O da şimdi hamdolsun 120 milyar dolar civarında dolaşıyor. Bir ara biz 136 milyar doları bulduk, yine bulacağız. Hiçbir şeye bakmaya gerek yok. Nereden nereye geldik."

"TÜRKİYE'Yİ BÜYÜTECEĞİZ"

Bazı çevrelerin milyarlarca liranın faiz lobileri yerine yatırım, proje ve eser olarak Karamanlılara sunulmasından rahatsızlık duyduğunu dile getiren Erdoğan, "Onlar rahatsız olsa da biz hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki 2019 seçimlerini de yeni bir rekorla kazanarak Türkiye'yi büyütmeyi, kardeşliğimizi güçlendirmeyi sürdüreceğiz" dedi.

 // Ömer
Bebek Mamasından, çalışan emekçinin sosyal haklarına kadar herşeye müdahale eden, kısıtlamaya gidilmesini şart koşan IMF, neden savunma harcamaları için en ufak bir kısıtlama önerisinde dahi bulunmuyor? Evleri başlarına yıkılmış ve duvar diplerinde yağmurda ıslanan Garip Müslüman halk ve idarecileri; NE ZAMAN AKILLANACAK VE NAMUSSUZLUK UYKUSUNDA UYANACAKSINIZ? Haa! İslam dininde ulul-emr'e itaat farzdır deyip, Abd'ul fettah Sissi ve Kral'ın koyruğuna tutunmaya devam ediyorsanız devam edin. MÜSTEHAKSINIZ itiraz edip mızmızlamayın!...
18 Aralık 2017 14:31
 // bascavus
I M F ülkeden kovdukya şükürler olsu...
18 Aralık 2017 11:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler