YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan İhsanoğlu'na: Nankörsün!
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan, Adana'da düzenlenen mitingde konuştu.
Erdoğan'dan İhsanoğlu'na: Nankörsün!
23 Temmuz 2014 / 18:50 Güncelleme: 23 Temmuz 2014 / 19:10

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Erdoğan: "Şimdi ben Bahçeli'ye soruyorum: Nerelerdesin sen  Meydanlarda var mı, göreniniz var mı, nerede olduğunu bilen var mı, duyan var mı  Meydana çıksa bile Sivas'ın ötesine gidemez. Bizim için 'cumhurbaşkanlığı hayaldir, rüyadır' diyordu. Kendisi şu anda hayallere karıştı, rüyalara karıştı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde dizlerinin bağı çözüldü, nefesi tükendi, piyasadan kayboldu gitti. Niye biliyor musunuz  Milletin içine çıkacak yüzü yok."

"Özür dileten Türkiye var"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bazı devletler, hem de demokrat ve özgürlükcü olduğunu söyleyen bazı devletler protestolara izin vermiyor. Hani demokrattınız, hani özgürlükçüydünüz. Niye müsaade etmiyorsunuz?  Polis şiddeti uyguluyorlar. Filistin için, Filistin davası için, Gazzeli mazlumlar için en çok biz haykırıyor, en çok biz haklı tepkimizi ortaya koyuyoruz."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Türkiye İsrail'e nöbetçi ülke olmayacak, özür dileyen değil, dikkatinizi çekiyorum, özür dileten Türkiye var."

Ekmel Bey'in düşünce gücü yetmez

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Gazze bizi iyi bilir, Filistin iyi bilir, Hamas iyi bilir, El Fetih iyi bilir. Bizim onlarla olan muhabbetimizi, Ekmel Bey'in ölçmeye ne gücü yeter, ne düşünce dünyası yeter, hiçbir şeyi yetmez."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Ortak aday yıllarını İsrail zulmüne göz yumarak geçirdi. Ona bir görev verdik, bir emanet verdik. Gitti o emanete ihanet etti. Seni aday olarak gösteren bu iktidar... 'Benden öncekiler niye kazanamadı' diyor, senden önce bizim böyle bir aday çıkarmamız söz konusu olmadı. Daha iktidarımızın yeni yıllarıydı seni gösterdik ve kazandın. Sana bütün desteğimizi orada verdik, şimdi çıktın nankörlük yapıyorsun. 'Türkiye, Gazze için bir şey yapmadı' diyorsun. Gözüne dizine dursun. Türkiye'nin, İslam Konferansı Örgütüne verdiği destek konusunda gelip 'şu kadar para veriliyor, benim burada başarılı olmam için bu verilen desteği şuraya çıkarın' diyen sensin."

"Onların sırtında yumurta küfesi yok"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Adana'daki ihanet izah edilemez. Bu Pensilvanya'nın hakimleri, savcıları, emniyet içindeki uzantıları, asker içindeki uzantıları Adana'da çok alçakça bir ihanet girişiminde bulundular. İşte şu anda bunların hesabı soruluyor, İstanbul operasyonu budur. Şimdi hesap soruluyor, şimdi ortaya neler çıkacak, neler. Çıkıyor birileri konuşuyor, diyorlar ki 'delile ulaşılmadan bu tür şeyleri yapmak, gidip bunları almak doğru değil'. Onların canı yanmıyor ki bizim canımız yanıyor, onların sırtında yumurta küfesi yok."

"Birileri paralel devlete tevessül etti"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Devlet içinde devlet olmaz, işte birileri paralel devlete tevessül etti. Hesabı sorulmaya başlandı, hesabı sorulacak. Bitmedi daha bu başlangıç. Ulusal güvenliğimizi tehdit edenler bunun hesabını verecekler, bu böyle bilinsin."

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-Ülkemizi adeta uçurumun kenarından aldık dünyanın en istikrarlı en güçlü ülkelerinden biri haline getirdik.

-IMF artık Türkiye'den borç istiyor. Biz size 5 milyar dolar borç verebiliriz dedik.

-Eski Türkiye'yi isteyenler bizim karşımızda koalisyon oluşturdular.

-Ey Ekmel senin ne olduğunu çok iyi biliriz. 8 yıl görev yaptın bir monşer örneği sergiledin. Yürekli çıkışın olmadı

 

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler