YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan İhsanoğlu'na çok sert cevap!
Başbakan Erdoğan, İhsanoğlu'nun Türkmenlerle ilgili iddialarına cevap verdi. İhsanoğlu'nun 'Türkmenlere yardım edilmiyor' sözlerini eleştiren Erdoğan, "Sayemizde bir makama geldin. Sıkılmadan kalkıp medya mensuplarının karşısında yalan söylüyorsun" dedi.
Erdoğan'dan İhsanoğlu'na çok sert cevap!
23 Temmuz 2014 / 11:00 Güncelleme: 23 Temmuz 2014 / 11:03

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun 'Türkiye Türkmenlere yardım etmiyor' sözlerini eleştirerek; "Sayemizde bir makama geldin, sayemizde orada oturdun. Şimdi sıkılmadan kalkıp medya mensuplarının karşısında bu yalanları söyleyebiliyorsun. Biz, Türkmen kardeşlerimize her türlü insani yardımı ulaştırdık" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Vilayetler Evi'nde verilen iftarda şehit aileleriyle bir araya geldi.  Başbakan Erdoğan, iftarın ardından yaptığı konuşmada, hükümet olarak şehitlerin emanetlerine devletin tüm imkanlarını seferber ederek sahip çıkma çabası içinde olduklarını söyledi.

Sayemizde bir makama geldin

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Türkmenlere yardım edilmediği yönündeki iddialarına yanıt vererek şöyle konuştu:

"Bu ne vicdansızlıktır. Utanmadan sıkılmadan, İslam Teşkilatı Örgütünde görev yapmış bir kişi bu ifadeleri kullandı. Bizim bu konularda ne kadar hassas olduğumuzu da bilen birisidir, yaşayan birisidir.

Sayemizde bir makama geldin, sayemizde orada oturdun. Şimdi sıkılmadan kalkıp medya mensuplarının karşısında bu yalanları söyleyebiliyorsun. Biz, Türkmen kardeşlerimize her türlü insani yardımı ulaştırdık. Bir insani yardımı da ulaştırırken Milli İstihbarat Teşkilatımızın tırları paralel yapı tarafından çevrilmek suretiyle durduruldu.

Hatırlayın o günleri, daha çok değil. Aynı şekilde Irak'taki Türkmen kardeşlerimize, insani yardım konusunda ne denli yardımcı olduğumuzu onlar gayet iyi biliyorlar. Her alanda onların yanında biz olduk. Bilerek konuş, bilmeden niye konuşuyorsun. İki tane kılavuzu var, maalesef bunlar da karga. Tablo böyle olunca yanlışlardan kurtulmaları mümkün değil.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler