YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Gülen'e: Bu toplumu, milleti, ümmeti parçaladın
Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ Lideri Fetullah Gülen'e, "Pensilvanya'dan beddualar sallıyor. Ne oldu, hangisi tutuyor Tutmaz, tutmaz. Samimi değilsin, dürüst değilsin. Bu toplumu, milleti, ümmeti parçaladın" dedi.
Erdoğan'dan Gülen'e: Bu toplumu, milleti, ümmeti parçaladın
25 Mart 2016 / 14:51 Güncelleme: 25 Mart 2016 / 15:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat Sorgun Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

PENSİLVANYA'YA: SAMİMİ DEĞİLSİN, BEDDUAN TUTMAZ

"Pensilvanya'dan beddualar sallıyor. Ne oldu, hangisi tutuyor  Tutmaz, tutmaz. Samimi değilsin, dürüst değilsin. Bu toplumu, milleti, ümmeti parçaladın. Bu devletin, milletin içerisinde temenni ederim ki yanlış istikamette gidenler de bu yanlışlarından vazgeçerler. Hala işin hakikatini bilmiyorlar. Bizim, Allah'tan başka ubudiyet görevini yerine getireceğimiz bir güç yoktur. Biz sadece Rabbimize kulluk ederiz, kula kulluk etmeyiz. Bunun böyle bilinmesi lazım."

Kınalı Hasan 100 yıl öncesinin o puslu günlerinde anaların vatanları uğruna hayatını feda etsin diye gönderdikleri yüzbinlerce insanlarımızdan biridir. Bugün de hamd olsun Kınalı Hasanlar eksik olmuyor. Temmuz ayından beri terör eylemlerinde 7'si polis 3'ü asker olmak üzere 10 evladını toprağa verdi. 

Cuma namazını Sorgun'da yeni camide kılmak arzusundayım. Ancak dün bir evladımızı Şırnak'ta şehit verdik. Şehidimizin cenazesini kılmak, ailesinin yanında olmak istedik. Tüm şehitlerimizin ailelerine, milletimize başsağlığı diliyorum. 

Ülke genelinde verdiğimiz şehit sayısı 300'ü geçti. Teröristlerin yurt içinde ve yurt dışında verdiği kayıplar bunun en az 10 katı. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Her birinin acısını yüreğimizde hissetmekten kendimizi geri alamıyoruz. 

Nasıl ki Kınalı Hasanı, onun yolunda gidenleri gıpta ile anıyorsak, bugünkü şehitlerimizi mücadelenin sembolü olarak anılacaktır. Bizim bir rabiamız var. Birincisi tek millet. Bizi bölmek isteyenler, bu ayrımcılar buna muvaffak olamayacaklar. Bizi bölemeyecekler. İkincisi tek bayrak. Bu bayrak niye kırmızı? Çünkü rengini şehidimizin kanından alıyor da onun için. Oradaki anlam farklı. Hilal neden? O da bir bağımsızlık mücadesinin ifadesi. Bir de yıldız var, bilin ki her şehit bir yıldızdır. Tek vatan diyoruz. 780 bin kilometreyle tek vatan.

Bazı zavallılar çıkmış operasyon yapmaya çalışıyorlar. Bu topraklar kuru bir toprak değildir. Burada şehitlerimizin kanı vardır, onunla yoğrularak tek vatan olmuştur. Dördüncüsü tek devlet. Devlet içinde devlet yok. Ne paralel devlet, ne de bu ayrımcılar.

Biz sadece Rabbimize kulluk ederiz, kula kulluk etmeyiz. 'O ne derse doğrudur' diye mantığıyla hareket edenler var. Yolumuz bir asır önce ezanı susturmamak, milletin onurunu çiğnetmemek için yüreğiyle mücadele eden ecdadımızın yoludur. Sultan Alparslan'ın, Kılıçarslan'ın, Osman Gazi'nin, Fatih'in, Çanakkale şehitlerinin yoludur. Kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Terörle mücadelede son ana kadar, silahlı kuvvetlerimizle, polisimizle, korucularımızla bu mücadeleyi sürdüreceğiz. 

Yozgat'a giderken eli boş gitmek olmaz. Hem toplu açılış yapalım, hem de yeni müjdeleri duyuralım istedik. Toplam yatırım tutarı 321 trilyon lira olan 74 projenin resmi açılışını gerçekleştriyoruz. 

Ayrıntılar gelecek...

 // Üstakılsızlar
Paralel teröristler; yabancının dinini, orucunu, ibadetini islamdan üstün görüp beğenmediler mi? Bu gün papanın elini öpenler panisilvanyada yabancıların heryerini öper.Bunlar dünya malına tamah etmiş Fasıklardır. Çocuklarını makam mevki sahibi olsun diye bunların kucağına oturtan fasıkların da, en büyüğünden en küçüğüne tüm fasıkların da beddualarının anlamı olamaz. Allah(cc) Cumhurbaşkanımızı korusun ona güç kuvvet versin inşallah....
25 Mart 2016 19:10
 // Rasim DUMAN
Muhterem Uykucu beyefendi kardesim, uzun zamandir guzel,isabetli ve kiymetli yorumlarini okuyor ve istifade ediyorum. Basbakanimizin eski vekil ile ayni karede bulunmasini, "hikmet-i hukumet" ve "maslahat" dairesinde degerlendirmek lazimdir diye dusunuyorum. Ne demek istedigimi anladigindan eminim. Selam ve dua ile....
25 Mart 2016 18:38
Feto
 // uykucu
Sayin Reisicumhurum, af buyrun bir seyi anlayamiyorum.
Biraz once Sayin Basbakan Manisa'da feto'cu eski mebusla beraber sahnede acilis merasimindeydi.
Hukumet halka emsal olmazsa, yani hukumet istikrarli olmazsa halk nasil olacak?
...
25 Mart 2016 Cuma 16:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler