YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Fransız gazetecisinin sorusuna tokat gibi cevap!
Fransız bir gazetecinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili sorusuna sert cevap veeren Erdoğan "Soruyu sorarken maalesef işi iyi bilerek sormuyorsunuz" dedi.
Erdoğan'dan Fransız gazetecisinin sorusuna tokat gibi cevap!
01 Kasım 2014 / 10:15 Güncelleme: 01 Kasım 2014 / 10:20

Fransa ziyaretindeki temaslarına devam eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsündeki konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

"Soruyu sorarken işi bilerek sormuyorsun"

Bir gazetecinin, "Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasıyla ilgili bir soru sormak istiyorum. Bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşa ettirdiğinizi biliyoruz... Atatürk'ün mirası hakkındaki görüşlerinizi, laik devlet görüşleriniz, cumhuriyetin mirasıyla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim?" şeklindeki sorusuna Erdoğan, "Kusura bakmayın da şimdi Gazi Mustafa Kemal'in zamanında veya daha sonra yapılmış olan ki şu anda kullanılan Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Gazi Mustafa Kemal'in hizmet verdiği köşk değildir. Soruyu sorarken maalesef işi iyi bilerek sormuyorsunuz" diye cevap verdi.

"Pembe Köşk müze olacak"

Atatürk’ün kullandığı yerin Çankaya Köşkü’nün yanındaki Pembe Köşk olduğunu söyleyen Erdoğan, “Pembe Köşk'ü de büyük ihtimalle Gazi Mustafa Kemal ile alakalı Ankara'da bir müze haline getirmek ve oturduğu yeri ondan kalan bütün objeleri de orada toplamak suretiyle Pembe Köşk'ü daha anlamlı kılabilecek bir adımı da böylece atmış olacağız” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler