YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan flaş açıklama
Erdoğan'dan flaş açıklama
08 Mayıs 2012 21:53
Başbakan Erdoğan'dan Başkanlık Sistemi ile ilgili yeni açıklama...

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, ''Her şeyi tartışmalıyız, konuşmalıyız ve bundan da çekinmemeliyiz'' dedi.

Erdoğan, İtalya dönüşü havalimanında gazetecilerin başkanlık sistemiyle ilgili soruları üzerine, demokraside her şeyin tartışılması ve bundan çekinilmemesi gerektiğini belirterek, ''Nihayetinde bunun kararını kim verir  Halkımız. Şu anda bir yeni anayasa yapılacak, yapılmasına çalışıyoruz. Bu yeni anayasa çalışmaları içerisinde başkanlık veya yarı başkanlık o da tartışılır. Yeni anayasada bu yerini alır veya almaz bu ayrı bir konu. Biz gayet rahatız'' diye konuştu.

Muhalefet partilerini bu konudaki tutumları nedeniyle eleştiren Erdoğan, ''Olmazsa olmazımız diye bir şey söylemedik'' ifadesini kullandı.

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI

Erdoğan, 28 Şubat soruşturmalarıyla ilgili, ''Bunlar toplumun huzurunu da doğrusu kaçırıyor. Bundan bizler de ciddi manada rahatsızız. Yani atılması gereken adımlar atılır, biter, geçer. Ama bu dalgalar böyle arka arkaya geldikçe o dalgalarda kusura bakmasınlar ülke boğulur'' diye konuştu

Erdoğan, yeni anayasa süreciyle ilgili açıklamasında kullandığı ''tek din'' ifadesine ilişkin, ''O gün orada 'tek vatan' yerine tek dini söylemiş oldum. Bu bir dil sürçmesidir. Bunu farklı yere çekmelerine gerek yok, çünkü bunların bu şekilde bizim bunu nasıl söylediğimiz zaten partinin kuruluşundan bu yana bellidir ve onu ben böylece düzeltmiş olayım'' dedi.

28 Şubat yorumları
 // Tayyib
Başbakan ne demek istedi kafalar krıştı doğrusu!! Biraz tuhaf kaçan bir yorumla neredeyse 28 Şubatçıları savunuyor gibi duruyordu. Kendisinin de mağdur olduğu ve bir sürü insanın da mağduriyet yaşadığı bu zoraki darbeye karşı böyle yorumlar yapması uygun değil! Elbette bu insanlar suçlu ise yakalanacak, daha öncekilere olduğu gibi! Birilerine değecek diye bu soruşturmanın önü kesilmek isteniyor demek istemiyoruz ama maalesef ki öyle bir durum var gibi. Bu Gen.Ku...
08 Mayıs 2012 22:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler