YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan flaş açıklama
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın Suriyeli muhaliflere yönelik açıklamalarını değerlendirdi.
Erdoğan'dan flaş açıklama
20 Nisan 2012 / 14:25 Güncelleme: 20 Nisan 2012 / 15:34

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın Suriyeli muhaliflere yardımları organize etmek için Türkiye'de bir merkez kurulacağına ilişkin açıklamasını değerlendirirken, ''Şu anda henüz bize yansımış herhangi bir şey yok.

Fakat bildiğiniz gibi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, şu anda gözlemcileri dün Cenevre'de yapılan imza töreniyle birlikte Suriye'ye zaten göndermiş durumda ve yeni bir taleple de 300 gözlemci olma durumu söz konusu. Bu gözlemcilerin bir taraftan oraya gönderilmesi, bir taraftan Suriye'de atılması gerekli adımlarla alakalı olarak bu konuya önem atfeden ülkeler, gerek biz, gerek Arap Birliği, gerek Avrupa Birliği, gerek Birleşmiş Milletler hep birlikte bu çalışmayı yürütmek suretiyle atılması gereken adımları birlikte yürütmekten yanayız. Kaldı ki İstanbul Zirvesi'nde de alınmış bazı kararlar var. Bu kararlar çerçevesinde de süreci yürütmek isteriz'' dedi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler