YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan flaş açıklama
Başbakan Erdoğan, Fatih Projesi'nin okullarda uygulamaya geçmesiyle ilgili " Biz de eğitimin etkilediği her alanda bir çağı kapatıyor yeni bir çağı açıyoruz"dedi.
Erdoğan'dan flaş açıklama
06 Şubat 2012 / 15:22 Güncelleme: 06 Şubat 2012 / 17:25

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Projesi'nin okullarda uygulamaya geçmesi dolayısıyla katıldığı törende, ''Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethederek karanlık bir çağı veya karanlık bir çağa, Ortaçağ'a son vermiş, Yeniçağ'ı yeni bir çağı başlatmıştır. İşte biz de bugün Fatih Projesiyle sadece eğitim siteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda bir çağı kapatıyor yeni bir çağı, bilgi çağını, bilgi teknolojileri çağını hep birlikte bugün burada açıyoruz'' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Bir haftadır köşelerinde yazanlara sesleniyorum; bu gençliğin tinerci olmasını mı istiyorsunuz  Siz bu gençliğin büyüklerine isyankar bir nesil mi olmasını istiyorsunuz  Siz, bu gençliğin milli, manevi değerlerinden kopuk, hiçbir istikameti, meselesi olmayan bir nesil mi olmasını istiyorsunuz.

Biz, sizlerle burada anlaşamayız ama 'çağdaş bir nesil' derken, dindar bir nesil çağdaş olamıyor mu  Hem çağdaş hem dindar olunamıyor mu  Beyler, önce başınızı öne eğin de hem çağdaş hem dindar bir nesil nasıl yetiştirilirmiş onu bir düşünün. Dindar bir nesil özgürlüklere saygılıdır; dindar bir nesil, farklı düşüncelere, farklı inanç gruplarına da saygılıdır. O terbiyeyi alarak yetişmiş bir nesiliz biz. Bu saygının nasıl gösterilmesi gerektiğini de bugüne kadar gösterdik

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler