YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan flaş açıklama
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Deprem vergileri diye bir vergi bizde yok'' dedi...
Erdoğan'dan flaş açıklama
01 Kasım 2011 / 15:19 Güncelleme: 01 Kasım 2011 / 15:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Deprem vergileri diye bir vergi bizde yok'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Hedefimiz 8 ay gibi bir sürede Elazığ'da, Bingöl'de olduğu gibi kalıcı konutları bitirip, sahiplerine teslim etmek. Eğer borçlanma durumu söz konusu olursa 20 yıl gibi bir vadeyle kendilerini konut sahibi yapacağız. Buralarda faiz uygulaması kesinlikle olmayacak'' diye konuştu.

Erdoğan, CHP'nin kendisi hakkında TBMM'ye verdiği gensoru önergesiyle ilgili ''Biz artık bu CHP'nin gensorularından bıktık. Gensoru çok sulandı. Çok sulandığı için de cevaplandırmaya dahi değer vermiyorum. Ama Alman Vakıflarının CHP Genel Başkanlığına veya CHP Genel Başkanı'na kalmış olması da manidardır. Alman Vakıfları, CHP Genel Başkanı gibi bir avukat kendilerine bulmuş durumdalar. Bunu iyi düşünmeleri lazım, başarılı bir avukat değildir'' dedi.

BEDELLİ ASKERLİK

Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili olarak, ''Yeni bir çalışma değil eski bir çalışma ama süreç itibarıyla 'şu gün olacak' diye bir şey yok. Bizim de tabii gönlümüzde yer alan bir an önce neticelendirip, tüm çerçevesini, içeriğini açıklamak suretiyle bu adımı atmaktır. Tahmini çerçevesi ne olacak, içeriği ne olacak bunun üzerindeki çalışmalarımızı Milli Savunma Bakanlığı vasıtasıyla yapmak suretiyle belli bir noktaya getirdikten sonra zaten açıklarız. Ama şu anda 'içeriğinde şu var, tarih şudur' dememiz yanlış olur. Netice alacağımızı umuyorum'' diye konuştu...

(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler