YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan flaş açıklama
Erdoğan'dan flaş açıklama
24 Mart 2011 11:20
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Batılı ülkelere bir tavsiyede bulundu.. Erdoğan Batılı ülkelerin, Doğu'ya ve Güney'e bakış açılarını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini söyledi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Batılı dostlara, Doğu'ya ve Güney'e bakış açılarını tekrar gözden geçirme tavsiyesinde bulunuyorum. Tüyler ürpertici, dehşete düşürücü, medeniyetler arası çatışmayı körükleyici kavramları telaffuz edenlerin ya da zihinlerde bu çağrışımı oluşturanların kendi vicdan muhasebelerini derhal yapmalarını arzu ederim'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz, Avrupa Birliği üyeliği için her zaman şunu söyledik: Türkiye'nin Birliğe üyeliği, medeniyetler çatışmasına bir antitez oluşturur, 1,5 milyarlık İslam dünyasıyla Batı dünyasını, Türkiye köprü olmak suretiyle birleştirir ve uluslararası terörle ilgili büyük engelleri aşarız. Türkiye'nin üyeliği, Doğu ile Batı'nın birbirini daha iyi anlamasını sağlar. Türkiye'nin üyeliği, bölgeler, inançlar, kültürler arasındaki önyargıları giderir. Ama birileri bunu anlamak istemedi, anlamamakta ısrar etti. İşte o birileri, bizim tüm uyarılarımıza rağmen, bugün de Libya'ya yönelik operasyonda zihinleri karıştırıyor ve maalesef bakıyorsunuz Haçlı Seferleri gibi son derece münasebetsiz tanımlamalar yapıyor, zihinlerde soru işaretleri oluşturuyor. Bütün bu yaşanan süreç, Türkiye'nin haklılığını ortaya çıkarmıştır'' dedi.

Erdoğan, ''Batılı dostlarımıza artık doğu ve güneye baktıklarında aç ve açık çocukları, acı çeken anneleri, şiddet gören kadınları, yoksulluğu görmelerini tavsiye ediyorum. Buralara baktıklarında sadece petrol, sadece altın madenleri, yer altı zenginlikleri görenlerin artık biraz da vicdan gözlüğüyle bu coğrafyalara bakmalarını diliyorum'' diye konuştu... (AA)

başbakan batıyı anlayamaz...
 // ibrahim çelikoğlu
Batı,kendi içinde hukuk kurallarını bir pireye bin yorgan yakarak hal yolunu seçer ki,iç huzur,güven,işbirliği ve dünya gözünde prestij kazansın.Unutulmamalıdırki batı senelerce sömürge ve köle sistemini fütürsuzca yürütmüştür.Son zamanlarda saklı gizli,iktisat cambazlığı ile dünyanın kanını emmiş ve uyanan dünya karşısında çökme rüyaları her türlü zorbalığı hafiften,yalan bahaneler ile devreye sokmaktadır.Başbakanın unutmaması gereken;Birgün ...
24 Mart 2011 12:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler