YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan flaş açıklama
Başbakan Erdoğan" Bir siyasi partinin demokratik zemini bırakıp terör örgütünün sözcülüğüne soyunduğunu görüyoruz"dedi.
Erdoğan'dan flaş açıklama
03 Mart 2011 / 12:42 Güncelleme: 03 Mart 2011 / 16:24

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör olaylarına değinerek, "Siz 12 Haziran'da oy toplayacaksınız diye gençlerin ölmesi, öldürülmesi insanlık mıdır, insani midir? Bunu vicdanınızla nasıl izah edebiliyorsunuz veya vicdanınıza nasıl anlatabiliyorsunuz?" dedi.

Erdoğan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Terörle mücadele konusuna değinen Başbakan Erdoğan, ''Şu anda, bir yandan terör örgütü, bir yandan da onun uzantılarının, ortamı tahrik etmek, germek, süreci kışkırtmak için dört bir koldan harekete geçmiş durumda'' olduğunu ifade ederek, ''Eskiden, terör örgütü kendi illegal yayın organlarıyla, internetle, belli ajanslarla mesajlarını iletiyordu. Şimdi artık bunların bir kenara itildiğine, bir siyasi partinin, siyaseti, demokratik zemini tamamen bırakarak terör örgütünün sözcülüğüne soyunduğunu görüyoruz.'' dedi.

"GÖZÜNÜZ BU KADAR MI KARARDI?"

Erdoğan, "Allah aşkına siz 12 Haziran'da oy toplayacaksınız diye gençlerin ölmesi, öldürülmesi insanlık mıdır, insani midir? Bunu vicdanınızla nasıl izah edebiliyorsunuz veya vicdanınıza nasıl anlatabiliyorsunuz? Seçimlere 3 ay kala ortamı gerginleştirip, ülkeyi tahrik edip, sokakları ateşe verip, bu süreçten oy hesabını nasıl yapabiliyorsunuz? Gözünüz bu kadar mı karardı, kan bürüdü? İz'anı, insafı bu kadar mı unuttunuz? Siz güya oy alıp Meclis'e geleceksiniz, ne pahasında olursa olsun, ölen öldüren gençlerin pahasına, annelerin gözyaşı pahasına, öksüz, yetim kalacak çocuklar pahasına bu insanlığa sığar mı, vicdana sığar mı?" dedi.

"30 YILDIR BAŞBAKAN TAYYİP ERDOĞAN MI?

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Utanmadan, sıkılmadan 'bölgede akan her damla kanın sorumlusu başbakan' diyor. Senin aklın 8 yıldır mı kendine geldi? 30 yıldır bu ülkede terör örgütü kan döküyor. 30 yıldır bu ülkede başbakanı Tayyip Erdoğan mı? 8 yıldır bu mücadeleyi bütün bölgede olması gereken neyse devam ettiren bir iktidar bir başbakan var. Şimdi gelip siyasete daha yeni girmiş, bunlar hemen kendileri fatura kesmeye kalkıyor. Biz bu süreçleri çoktan geçtik. Bizim tek şeyimiz var. Halka hizmet hakka hizmettir. Ve bu yolda yürüyeceğiz."   

"TEHDİTLER BİZİ IRGALAMIYOR"

Başbakan Erdoğan, "Tehditler şunlar bunlar hiçbirisi bizi ırgalamıyor. Allah'ın bize verdiği ömrü kimsenin bir saniye oynatmaya gücü yetmez. Sen mazbata alacaksın diye gençler ölecek, ondan sonra da başbakanı tehdit edecek, suçlayacaksın. Bunu benim vatandaşım yutmaz. Bu güne kadar Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ni sabote etmekten başka ne yaptın? Adın üzerinde, 'milli birlik, kardeşlik' diyor. Ne birliğe, ne kardeşliğe; bunların bu denli yüce kavramlara alışkanlığı yok.

Bugüne kadar çözümün önünü kesmekten başka ne yaptı? Bugüne kadar meselenin derinleşmesi için çabalamak dışında ne yaptı? Bugüne kadar bölgeyi de ülkeyi de kışkırtmaktan, başta okul çocuklarının hatta okul öncesi çocukların dahi eline taş verip o masum yavruları istismar etmekten başka ne yaptın? Bölgedeki eğitim, sağlık, ulaşım, işsizlik sorunları için hangi sorunları dile getirdiniz? Töre cinayeti, kadın hakları için hangi somut projeyi istismardan öte öne sürdünüz." şeklinde konuştu.

Cihan
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler