YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan FETÖ'cüleri ihbar edin çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin tanıdığı FETÖ'cüleri ihbar etmesini söyleyerek "Bu bir vatanseverlik borcudur" dedi.
Erdoğan'dan FETÖ'cüleri ihbar edin çağrısı
10 Ağustos 2016 / 14:35 Güncelleme: 10 Ağustos 2016 / 16:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi üyelerine seslendiği konuşmasında FETÖ darbe girişimi ile ilgili ihbar çağrısında bulundu.

FETÖ'yü milletle beraber çökerteceklerini ifade eden Erdoğan, "tanıdığınız FETÖ'cüleri ifşa edin, bu bir vatanseverlik borcudur" dedi.

MİLLETİMİZDEN YARDIM TALEP EDİYORUM

"2 yardım talep ediyorum. Yurtdışındaki tüm muhattaplarınıza bu darbe girişiminin gerçek yüzünü FETÖ'nün tüm dünya için tehdit olduğunu anlatmanızdır.

TANIDIĞINIZ FETÖ'CÜLERİ İFŞA EDİN

O camidan dostlarınız arkadaşlarınız olabilir, ben diyorum ki bunları ifşa edin. Savcılıklara bildirmeniz lazım. Bu bir vatanseverlik borcudur. Herkesi istihbarat bilemeyebilir, emniyet bilemeyebilir ya da yetişemeyebilir bakın adamlar kaçıyor.

Bunların diyelim ki TSK, diyelim ki emniyet teşkilatı... Enterasan olan şu oradaki imamlık görevini siviller vasıtasıyla yaptılar. Tahsil çok önemli değil, şeytani bir zihinsel yapı.

DESTEK VERMENİZİ DİLİYORUM

17-25 Aralık yargı ve polis darbe girişimini benim şahsi meselem olarak görüp, 15 Temmuz'u hala kavramayanlar bu örgütün iflah olmaz üyeleridir. Ülkesine acımayana bizim acıma duygumuz yoktur. Zalime merhamet mazluma eziyettir..

FETÖ mensuplarının başını PKK ve DAEŞ mensupları gibi ezmekten yanayız. Sizlerin kendi alanında destek vermenizi diliyorum."

BANKALARA UYARI: BUNU 'İHANET' DİYE DEĞERLENDİRİRİM

Finans sektöründe bazı engellemelerin vesaire olduğuna dair bilgiler edindim. Bu konularda konuşmak suretiyle, ama kamu bankaları ama özel sektör bankaları, bunu eğer fırsata dönüştürmeye kalkarlarsa, kusura bakmasınlar biz de devlet olarak üzerimize ne düşerse onun gereğini yaparız ve onlar da ondan sonra kapımızı kolay kolay açamazlar, çalamazlar. Zaten milletin parasıyla çalışıyorsunuz. Milletin parasıyla çalıştığınız böyle bir dönemde eğer kalkıp da bu ülkede yatırımcımızın önünü açmaz, onu daha da daraltır ve hemen basit bir olayda geriye çağırma gibi bir anlayışın, mantığın içerisine girerse kusura bakmasınlar, açık ve net söylüyorum, ben bunu 'ihanet' diye değerlendiririm.

Mali disiplinden asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz. Bankacılık sektörümüz güçlü ama gücünü böyle bir dönemde fırsata dönüştürmeye kalkarsa onlar da karşısında bizi bulacaktır.

Faiz oranları konusunda bankacılarla benim aramda bir anlaşmazlık var. Sürümden kazanacaksın öyle yüksek faizlerle bu işler olmaz. Hele hele bu dönemde. Ben diyorum ki faizler düştüğü, kredi imkanları genişletildiği zaman hem ülkemizin hem yatırımcıların hem de bankalarımızın önünde yeni bir dönem açılacaktır.

Ülkemizin bu döneminde kredi vermekten imtina etmek şöyle dursun, uyduruk bahanelerle kredileri geri çağıran bankalar kendilerine bir saf belirlemiş demektir, bunu da duyurmak istiyorum. Ama bu saf ülkemizin ve milletimizin safı değildir. Şu andan itibaren bütün bankalardan ülkemizin içinde bulunduğu birlik ve beraberliğe uygun hareket etmelerini bekliyoruz. Hiçbir banka, karı azaldığı için kalıcı zarar görmez ancak faiz ve kredi politikasında olumsuz yönde kırılma gördüğümüz bankaları not etmekten ve kurallar çerçevesinde kendilerinden bunun hesabını sormaktan da çekinmeyiz. Bunu da buradan açıklıyorum.

Yıllarca bu ülkede 'silahsız terör örgütü olur mu' diyorlardı. Oldu mu Bak, hem de senin benim verdiğimiz vergiyle adam silahlı kuvvetlerimizin, polisimizin, devletin silahlarını kime karşı kullandı Millete karşı kullandı. Şu anda Türkiye'de bölücü terör örgütünün elinde olmayan silahlarla bizi vurdu bu alçaklar, bu şerefsizler.

Şu andan itibaren tüm bankalarımızdan ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu birlik ve beraberlik ruhuna uygun adımlar atmasını bekliyorum. İhracatçılarımızla birlikte ekonomimizin tüm aktörlerine diyorum ki, 'Ülkemizin üzerinde oynanan oyunu beraber bozduk, hedeflerimizi de beraber hayata geçireceğiz.' Bunun için devletin, hükümetin üzerine ne düşüyorsa, Cumhurbaşkanı olarak hepsinin takipçisi olacağım.

''İMANLI ÇILGIN TÜRKLER''

Bu millet başka bir millet. Bu millet tanımlanamaz. Hani 'Çılgın Türkler' diyorlar ya ama bu millet 'İmanlı Çılgın Türkler.' Böyle gittiler işin üzerine. Ne yaptığını, neyi yaptığını, ne için yaptığını çok iyi biliyor.''

 // kale
Fetocular fetocu olmayanlari ihbar ederse, birbirine nefret duyanlar ihbar ederse. Tayyip hayranlari nezaretleri, cezaevlerini doldurursa o zaman ne olacak. Benim gordugum reise hayran bir suru hain damgasi yiyen var. Bu ihbar is degil bence....
10 Ağustos 2016 22:25
;(
 // garip
Edende suclu duruma duserse ne olcak!!ettıgın kşııler onlardansa ne olacak! Gordugjm kadsrıyla fetocu olmayanlarıda acıga alıyorlar yazık degılmi bu inssnlara!olanlar isbasında guluyor eglenıyor gezıyor sucsuz gunahsız insanlara yapıstır hain yaftası itibarı serefi nolcak!ailrler perıssn yasadı trawma nolcak! Asılsıx ihbarlar nolcak kin ve hasedden dolayı sikayet ediliyorsundur nolcak gri memur!oylemi bu kadar kllsy oylemi! mazlumunahı cabuk cıkar!...
10 Ağustos 2016 Çarşamba 19:24
 // Akıl
İnsanların üzerine kendilerinden olan fethullahçı terörist köpeklerini salarak en sonunda bezdirme, savunma alma, istifaya zorlama, emekli ettirme, alakasız yerlere tayin ettirme yollarını alışkanlık etmiş fethullahçı terörist köpek soyları ilk nefes aldıklarında köpekleri tarafından alkışlarla karşılandığında alkış tutan köpeklerin nasıl organize olduğu gören gözlere yetiyor. En alttan en üst kademeye kadar bunlar azgınlık içindeler. İnşallah nefes aldırılmaz ve etkisiz hale getirilirler....
10 Ağustos 2016 18:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler