YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan FETÖ çıkışı: Bu adam sembolik, idare edenler başka
Cumhurbaşkanı Erdoğan "99'da Amerika'ya giden FETÖ denilen adama oradan 170 ülkeyi bu adam idare ediyor. Tabii bu adam sembolik, idare edenler başka. Yoksa onun idare edebilecek kabiliyeti yok" dedi.
Erdoğan'dan FETÖ çıkışı: Bu adam sembolik, idare edenler başka
19 Ekim 2017 / 17:54 Güncelleme: 19 Ekim 2017 / 18:54

TRT World Forum'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde dünyanın terörle mücadele konusunda takındığı ikiyüzlü tavır vardı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

"Maalesef dünyada adalet yok. Özellikle ekonomik noktada güçlü olanın haklı olarak takdim edildiği bir dünyada yaşıyoruz. Haklı olanın güçlü olduğu değil, güçlü olanın haklı olduğu bir dünya. Böyle bir dünyayı kabullenmek mümkün değil.

ADİL BİR DÜNYA KURACAKSAK ŞART

İşte BM'nin durumu. 5 daimi üye. Ve bütün dünya 5 daimi üyenin iki dudağının arasında. Ve çok aldatıcı bir durum. Nedir o? 15 tane geçici üyelik koymuşlar. Bütün ülkeler bunun için yarışıyor. Oradan geçici üyelik kapsan ne oluyor? Hiçbir şey olmuyor. Onun içni dünya 5'ten büyüktür. Dünyayı 2. dünya Savaşı'nın şartlarında değerlendirenler var. Geçti o. Değişim artık şart. Eğer demokratsak, gerçekten adil bir dünyayı kuracaksak bunu sağlamamız lazım. İkili görüşmeleri yaptığımız zaman ülkelerden bana gelen destek artıyor ama güçlülerin yanına geldikleri zaman dünya 5'ten büyüktür diyemiyorlar. Çünkü bir şekilde bağları var. 

SAYIN TRUMP'A SÖYLEDİM...

Irak ve Suriye'deki gelişmeleri görüyorsunuz. Terör örgütü PYD'yi bir başka terör örgütü olan DAEŞ'e karşı kullanan kim? Bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle ıslah etmek doğru mudur? Sayın Trump’a “gelin DEAŞ’ı beraber yok edelim” diyorum. “Bunun için 2 tugay hazırladık” diyorum. “Biz PYD ile yok edeceğiz” diyorlar.3500 TIR silah kuzey Suriye’ye girmiştir.Şimdi diyorlar ki seri numaralarını alıyoruz geri alacağız. Kendilerine dedi m ki alamazsınız. Şu anda gidiş iyi bir gidiş değil. Şu anda Afrin sorunu var. PYD orada mı? Şimdi biz PYD’ye karşı sessiz durabilir miyiz?

İSİM VEREREK KONUŞACAĞIM...

Ben isim vererek konuşacağım. Gizli konuşmanın anlamı yok. Herkesin bazı gerçekleri bilmesi lazım. Almanya'ya PKK ile ilgili 4500 dosya verdim ve bunlarla ilgili hiç bir dönüş olmadı. Bunlar elini kolunu sallaya sallaya geziyor. PKK terör örgütü ise ben sana dosya veriyorum, bunun üzerinden hareket et. FETÖ bir terör örgütüdür, aynı durum burada da var. Almanya'da polis nezaretinde gösteri yapıp benim idam fermanımı açıkladılar. Resmimizin altına öldüren Mercedes'i alır diye yazdılar. Ben bu Sayın Merkel'e söylediğimde yanındakilere bakıyor, farklı bir duruma yatıyor. Bu senin başbakanlığın önünde oluyor senin bundan haberin yok, olabilir mi?

BU NASIL İŞ BEN İSYAN EDİYORUM

Amerika. Ben davetli olarak gidiyorum görüşmeleri yapıyoruz ardından rezidansa geçeceğiz. PKK’lılar ve FETÖ gösteri yapıyorlar. Bir yandan da bizi sevenler var. Onlar da onlara karşı tavır yapıyorlar. Bir vatandaşımız yaralanıyor. Daha sonra 2 vatansever insanlarımızdan, 2 de PKK’lılardan içeri alınıyor. PKK’lılar daha sonra bırakılıyor. Ama 2 vatansever insanımız içeride.  Benim 13 eşimin de 2 koruması hakkında gözaltı kararı çıkıyor. Ve bunların içinde ABD’yi görmeyen de var. Ya ölür müsün öldürür müsün. Bu nasıl iştir bu nasıl adalettir. Bu adalete ben isyan ediyorum. Böyle olacaksa zaten bir yere varmak mümkün değil. O bakımdan  dünya beşten büyüktür. Eğer biz sağlam durursak adalet yerini bulacaktır.

BEN BU BATIDAN ŞÜPHE DUYARIM

Bu gidiş demokrasiyi sorgulanmasına doğru gider. Ve gidiyor. Niye bakıyorsunuz oylar bu işin karşılığını veriyorsa niye saygı duymuyorsunuz? Saygı duyun. Bu güçlünün haklı olduğu yere doğru gidiyor. Ve onun için de bu sorgulama sürecine girdik. Aynı şekilde emperyalizmin acımasız vukuatları karşısında demokratlar olarak ne yapacağız? Şimdi Türkiye'de partim açık ara önde seçim kazanıyor. Kalkıp batı benim partimi yargılıyorsa ben bu batıdan şüphe ederim. Demokrasi değil mi? Demokrasi insanoğlunun düşüncelerinin karşılığını vermiyorsa buna demokrasinin iflası diyebiliriz.

FETÖ'YE 400 DÖNÜM ARAZİ TAHSİS EDİLDİ

Bakın çok açık konuşuyorum 99’da ABD’ye giden FETO denilen adam Pensilvanya’da 400 dönüm kendisine tahsisi edildi ya da satın aldılar 170 ülkeyi idare ediyor. Tabi bu adam sembolik idare edenler başka.Onun idare edecek kabiliyeti de yok başka. Bütün bunlar olurken ben stratejik ortağıma 85 koliyi veriyorum da bize bir destek gelmiyorsa bunu karşısında demokrasiye inanmış olarak biz ne yapacağız.

KİM BU BÜYÜKELÇİ YA

Bizi emir kulu gibi görüp, “birisi var içeride onu bize verin”. Ya onu alacaksan önce kendindekini bize ver.  Seninki yargıdan geçmemiş çiftlikte duruyor. Sen çiftliktekini ver bakalım. İşte en son açık net örnek. Vize meselesi kalkıyor hemen bir paragraf vizeleri kaldırdık. Bunu diyen kim büyükelçi. Kim bu büyükelçi ya. O zaman ben stratejik ortaklığımı masaya yatırırım. Şimdi 2 günüdür görüşmeler yapıldı. Bakalım nereye varacak. Bu duruşlar önem arz ediyor.

KÖRFEZ ÜLKELERİ KRİZİ 

Şimdi biraz yumuşama havası var. Umarım körfezdeki bu sıkıntılı hava tamamen ortadan kalkar. Üs kurma teklifimizi Suudi Arabistan’a da ilettim. “bakalım” dediler. Farklı ülkelere üs kurma izni veren körfez Türkiye’ye neden izin vermiyor. Bunu cevabını bulamamız lazım. Biz yine de ümitsiz olmayacağız. Ve bu devran böyle dönmez. 

İşte 15 yıl oldu benim milletin AK Parti iktidarına adeta süresiz vize verdi. Şimdi bir devran daha değişecek: 2019. Türkiye çok daha güçlü bir şekilde devam edecek."

İnsan ve vicdan
 // Niyazi
Bütün dünya elini vicdanına koyup resme iyi bakmalıdır. Dünyanın beşten büyük olduğunu kimse görmüyor muydu? Kim dile getirdi peki? İsrailin bebek katili olduğunu kimse bilmiyor muydu? Kim dile getirdi peki? Şimdi 3500 tır silahla bölgeyi kan gölüne döndüren anlayışın gerçek düşman olduğun kimse bilmiyor mu? Kim dile getiriyor peki. Doğruya doğru dünyanın böyle dosdoğru liderlere ihtiyacı var. O liderlerin de bu zalimler karşısında her türlü desteklenip korunmaya. Bunu yapmak da halklara düşüyor....
20 Ekim 2017 Cuma 08:35
hepsi dogru
 // ismail kus
cumhurbaskanimizin bütün söyledikleri tamamen dogru.
hele hele alman basbakanlik binasi önünde , polis nezaretinde , araba hediyeli cumhurbaskanimiza yönelik acilan pankart , bence bu nesilden nesile anlatilmali ve 250 sene sonra bile olsa intikami alinmali.
simdi de merkel kalkmis türkiye,yi öven aciklamalar yapiyor.
serefsiz , karaktersiz , iki yüzlü terör destekcisi iblis.
...
20 Ekim 2017 Cuma 00:40
feto hezeyan halinde
 // SAİD
Bu sapık klinik bir vakanın ötesinde hiçbir nitelik ve değer taşımıyor....
19 Ekim 2017 Perşembe 21:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler