YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan esnafa bir müjde daha
Erdoğan'dan esnafa bir müjde daha
27 Ağustos 2010 08:46
Dün TGRT'de gündeme ilişkin soruları cevaplayan, Kılıçdaroğlu'nun af çıkışını değerlendiren Başbakan Erdoğan esnafa da ikinci müjdeyi verdi...

Başbakan Erdoğan TGRT Haber televizyon kanalında referandum çalışmalarına ilişkin soruları cevapladı...

 

İnşallah finale yürüyeceğiz

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Basketbol Takımımızın antrenmanının izledi. Erdoğan'a, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel eşlik etti. Milli Takım oyuncularının yoğun tempo harcadığı antrenman sırasında Demirel'in, Başbakan Erdoğan'a takım hakkında bilgi verdiği görüldü. Erdoğan, "İnşallah seyircilerimizle beraber el ele bu kupa heyecanıyla finale yürüyeceğiz" dedi. Bir gazetecinin, "Maç izlemeye gelecek misiniz" sorusuna ise Erdoğan, Anayasa değişikliğiyle ilgili çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek, buna rağmen Rusya maçına gelmeyi düşündüğünü ifade etti.

 

ESNAFA İKİNCİ MÜJDE

Tokat mitinginde esnaflara "kredi faizlerinin yüzde 13'den yüzde 10'a ineceğini, 1 yıl vadeli kredilerde faizlerin yüzde 5'inin hazine tarafından ödeneceğini" açıklayan Başbakan Erdoğan, esnaflara dün ikinci bir müjde verdi. Başbakan, esnaf borlarının yeniden yapılandırılacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından Bilkent Otel'de verilen iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğinde yaptığı konuşmada referandum sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in, esnafın borçlarının yeniden yapılandırılması istediğine de yanıt verdi. Erdoğan, bu konularda hiçbir zaman olumsuz yaklaşımda bulunmadıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bu konuda inşallah arkadaşlarımız değerlendirmelerinin yaparlar. Burada nasıl bir borç yapılandırılmasına gidilir, bu konuyu gerek Maliye Bakanlığımız, gerek konuyla ilgili olarak Çalışma Bakanlığımız, SGK, oturup konuşmak suretiyle, bunların değerlendirmesini, yapılandırmasını yaparız. Ve bir an önce de bu yapılandırmayla birlikte, isteriz ki esnaf ve sanatkarımızın da bu noktadaki sıkıntısını aşmak suretiyle burada yeni bir ödeme planıyla bunları inşallah çözmüş olalım." (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler