YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Ermenistan'a net mesaj
Başbakan Erdoğan Iğdır mitinginde Ermenistan'a mesaj verdi. Erdoğan, 'Karabağ meselesi çözülmeden, Ermenistan'la ilişkilerimizin yoluna girmesi mümkün değildir.' dedi.
Erdoğan'dan Ermenistan'a net mesaj
30 Nisan 2011 / 19:43 Güncelleme: 30 Nisan 2011 / 19:56

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karabağ meselesi çözülmeden, Ermenistan'la ilişkilerin yoluna girmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Erdoğan, Iğdır Belediye Meydanı'nda partisince düzenlenen açık hava toplantısında, Ermenistan ile ilişkiler ve Karabağ sorununa değindi.

Nahçıvan yolunun tamamlandığını ve hizmete açılacağını bildiren Erdoğan, ''Karabağ bizim meselemizdir, Nahçıvan bizim meselemizdir'' dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

''Azerbaycan'ın hüznü bizim hüznümüz, sevinci bizim sevincimizdir. Burada, Iğdır'da bir kez daha söylüyorum; Karabağ meselesi çözülmeden, Ermenistan'la ilişkilerimizin yoluna girmesi mümkün değildir.

Kurulduğu günden beri Azerbaycan'ın, Karabağ'ın arkasında durduk, her zaman da durmaya devam edeceğiz. Bu konuda kimse bizden başka bir şey beklemesin.

Bunu AKPM'de Ermeni veya Ermeni yanlısı bazı milletvekilleri de sordular, onlara da orada gereken cevabı verdik. 'Siz Türkiye'ye Fransızsınız' dedim ama Türkiye'de de maalesef bizim ülkemize Fransız olanlar var. Onlar da inşallah bu yanlışları anlarlar.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler