YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 'Çözüm Süreci' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. TESK Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Konuşmasında çözüm süreci, IŞİD, kredi derecelendirme kuruluşları ve 2023 hedeflerine değinen Erdoğan yurtdışına sert mesajlar gönderdi.
Erdoğan'dan 'Çözüm Süreci' mesajı
17 Eylül 2014 / 11:02 Güncelleme: 17 Eylül 2014 / 12:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yeni Türkiye acımasız, vahşi, vicdani olmayan bir kalkınma modeli değil refahın adil, vicdan terazisinde tartılmış şekilde dağıtılmasını öngören bir Türkiye'dir'' dedi.

İşte Erdoğan'ın sözlerinden satır başları:

Kredi derecelendirme kuruluşları algı operasyonu yapıyor

"Avrupa'da batmış, çökmüş, şu anda Avrupa'nın çok ciddi destekleriyle ayakta tutulmaya çalışan ekonomilerin olduğu ülkeye 6 derece birden artış veren bu kredi derecelendirme kuruluşlarının, Türkiye ile ilgili yaptıkları bu açıklama sadece siyaseten çökertemedikleri bir ükeyi acaba ekonomik noktada nasıl çökertiriz, bu bir projedir, bunun gayretidir."

"Bunlar kendilerini acaba ne zannediyorlar diye ben bir soru soruyorum. Biz bundan önce bir kredi derecelendirme kuruluşuyla başbakanken ilişkiyi kestik. Bunlara biz para veriyoruz, buraya üyeyseniz belli, yılda bir ücret ödüyorsunuz. Türkiye bundan sonraki süreçte bu iki tanesiyle de ilişkisini keser, çünkü biz bunlarla ekonomimizi büyütmedik. Biz tüm esnafımızla dünyayı fellik fellik dolaşarak ekonomimizi büyüttük''

Türkiye teröre asla destek vermez

"Türkiye'yi teröre destek veren, göz yuman bir ülke gibi göstermek densizliktir. Yok Türkiye petrol alıyormuş, yok Türkiye silah veriyormuş, hastanede yaralıları tedavi ediyormuş. Bunu defaatle Enerji Bakanım da açıkladı, biz de açıkladık, böyle bir şey asla kesinlikle söz konusu değil."

"Dün uluslararası bir gazete, benim ve Sayın Başbakan'ın Hacı Bayram Camii'nde namazdan çıkarken çekilmiş fotoğrafımızı kullanıyor, altına da bir terör örgütünün o caminin bulunduğu bölgeden, terörist devşirdiğini yazıyor. Çok açık söylüyorum; bu en hafif tabiriyle, edepsizliktir, alçaklıktır, adiliktir."

"Bizim için Musul'da alıkonulan 49 can her şeyden önemlidir. Biz konuşurken dikkatli konuşmak zorundayız. Çünkü biz mesuliyet makamındayız. 49 canın hassasiyetini dikkate alarak konuşmak, o hassasiyetle hareket etmek zorundayız. Biz deriz ki bu ülkenin medyası da bu ülkenin siyasi partileri de aynı hassasiyeti taşısınlar.''

Yeni Türkiye derken...

"Yeni Türkiye derken esasında bir yönüyle de tarihimizin ve medeniyetimizin köklerine yüzümüzü dönüyor, unutturulanları yeniden hatırlamaya başlıyoruz. Biz 2023'e giderken, şehitlerimizle ve tarihimizle birlikte gideceğiz. Onlardan güç alarak gideceğiz.

Kimse umutsuz olmasın

"Hiç kimse, umutsuz olmasın. Çözüm sürecini sabote etmek, baltalamak için, milletin zihnini bulandırmak için yapılan tahriklere hiç kimse aldanmasın. Türkiye'nin önünde bu meseleyi çözmekten başka bir seçenek yoktur ve inşallah Türkiye, bu meseleyi çözmek için başlattığı süreci güçlendirerek nihayete erdirecektir."
 
"Artık enerjimizi faydası olmayan gerilimlere, faydası olmayan kamplaşmalara, kutuplaşmalara sarfetmeden, her zerresine kadar geleceğimiz için seferber edeceğiz."

"2023'e milletimizin hayır duasını alarak, ahilik kültürüne sahip çıkarak yürüyeceğiz."

"İlk kitlesel buluşmayı esnaf ve sanatkarlarla yapmanın bende ayrı bir heyecanı var."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler