YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan çok sert açıklama
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye için söz bitmiştir. Bu katliamlar alçakçadır.' dedi.
Erdoğan'dan çok sert açıklama
14 Temmuz 2012 / 17:50 Güncelleme: 14 Temmuz 2012 / 18:19

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye artık için sözün bittiğini belirterek, ''Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir'' dedi.

Erdoğan, İsmet Paşa Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Kocaeli 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, dün Suriye'den gelen acı habere değinerek, ''Zalim Esed rejiminin gözü dönmüş katilleri, Hama'da, Tireyme beldesine ağır silahlarla saldırdılar. Aldığımız haberlere göre, çoğu kadın, çocuk olmak üzere, 270 civarında masum insan bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybetti'' dedi.

Suriyeli, Hamalı kardeşlerinin boğazları kesilerek, idam edilerek, camide toplu halde infaz edilerek katledildiklerini duyduklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

''Suriye için artık söz bitmiştir. Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir. Biz bu sahnenin benzerini Irak'ta, Saddam rejiminde gördük. Biz bu sahnenin benzerini, Libya'da, Kaddafi rejiminde gördük. Biz bu sahnenin benzerini, Mısır'da, Mübarek rejiminde gördük. Kendi hırsı, kendi koltuğu, kendi ikbali ve istikbali için, halkına silah çevirenler, halkına helikopterlerden bomba yağdıranlar sadece ve sadece kendi sonlarını hazırlarlar. Bütün diktatörler korkaktır. Bütün diktatörler zalimdir. Bütün diktatörler, ülkelerinin düşmanlarından değil, kendi halklarından çekinirler.''

Suriye'deki dikta rejiminin, on yıllar boyunca, işgal altındaki toprakları için tek bir mermi atamadığını, kendi hava sahasındaki, kendi toprağındaki, kendi karasularındaki silahlı askeri araçlara tek mermi sıkma cesaretini gösteremediğini ifade eden Erdoğan, ''Bunlar, ancak ve ancak, uluslararası sularda, silahsız uçan uçaklara saldırabilirler. Er ya da geç, bu eli kanlı zalimler gidecek ve Suriye halkı eninde sonunda bunlardan hesap soracaktır'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler