YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 'çok eşlilik' yorumu
Başbakan Erdoğan, Sibel Üres'inortaya attığı 'çok eşlilik yasal olsun' önerisine karşı çıktı...
Erdoğan'dan 'çok eşlilik' yorumu
27 Mayıs 2011 / 10:24 Güncelleme: 27 Mayıs 2011 / 11:08

Hürriyet'te Metehan Demir imzasıyla yayımlanan habere göre Başbakan Erdoğan dün Aksaray'a davet ettiği gazetecilere gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.
Erdoğan şunları söyledi:

ETİLER’DEKİ BOMBALI SALDIRI: Üstlenmeye göre karar verilmez. Eylemlerin şekilleri var. Arkadaşlar üzerinde çalışıyor. Nihai kararı verecekler. Yakalananlar olacak mı göreceğiz. Seçim sürecinde olacağını tahmin ettik. İlginç şeyler oluyor. Dükkanlar zorla kapattırılıyor. Bu dükkanları biz kapattırmadık. Bunu sağır sultan bile biliyor. Sırtını dayadığın örgüt yapıyor. 100’ü aşkın seçim büromuza molotofla saldırdılar. Silvan ilçe başkanımızın iş makinelerini yaktılar. Sindirme politikaları bunlar. Hedefte Ak Parti var.

KCK DAVASI : (Kemal Kılıçdaroğlu’nun başsavcıya ziyareti ve sözleri üzerine) Adalet Bakanı’ndan konuyu araştırmasını istedim. Yargı mensubunu sorgulayacağını tahmin etmiyorum. Ama bu ülkenin Başbakanı’na, karşısında ‘katil’ diye bağırıyorlar. CHP’li ise ‘lütfen yanlış yapıyorsun’ demeli. Siirt’te beni dinleyenler pet şişe fırlatıyordu. Halkı teskin ettik.

DİYARBAKIR PROJESİ: Oraya yönelik proje bazında düşüncelerimiz var. Hazırlıkları yapılıyor. Ankara projelerini açıkladığımız gibi Diyarbakır için de projeler açıklayabilirim. Bölgeye dönük söylediklerimizi derleyip Diyarbakır’da söyler, noktalarız. Finali olur.

ÇOK EŞLİ EVLİLİK: (Bazı belediyelerde muhafazakar aile danışmanlığı yapan Sibel Üresin’in, “Çok eşlilik yasal olsun” önerisi) Okudum. Benim şahsen böyle yasayı tasvip etmem mümkün değil. Gayri ahlaki olarak bu işi yapanları da tasvip etmiyorum. (Hürriyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler