YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan CHP'yte NATO tepkisi! "İlk defa..."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO tatbikatındaki skandal sonrası CHP'nin 'tezgah' imasına tepki göstererek, "İlk defa milli bir tavır gösterecekleri ümidine kapılmıştım." dedi.
Erdoğan'dan CHP'yte NATO tepkisi! "İlk defa..."
21 Kasım 2017 / 12:41 Güncelleme: 21 Kasım 2017 / 13:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO skandalı sonrası CHP'lin tavrını eleştirdi.

Skandalın ortaya çıkmasının ardından CHP Başkanı Kemal Kılıçraoğlu'nun, Türkiye'nin NATO'ya en sert tepkiyi vermesi gerektiğini söylemişti.

Ardından CHP'den yeniden bir açıklama yapıldı ve yaşanan skandalın tezgâh olabileceği ifade edildi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade etti.

AK Parti grup toplantısında konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "İlk defa milli bir tavır gösterecekleri ümidine kapılmıştım." dedi.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

"ANA MUHALEFETİN İLK DEFA MİLLİ BİR TAVIR GÖSTERECEĞİ ÜMİDİNE KAPILMIŞTIM"

Erdoğan, "Ana muhalefet partisi kendi raporunda bölücü örgütün eylemlerini halkın PKK ile iktidar arasında sıkışması olarak tarif ediyorsa bu bir itiraftır. 15 Temmuz ihanetine kontrollü darbe deniyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak gerekir.

Bunların NATO'da yaşanan skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterecekleri ümidine kapılmıştım. Malesef 3 gün sonra tıpkı 15 Temmuz gibi tezgah olarak nitelemeye başladılar. Aynı şekilde PKK alalalade bir terör örgütü olmaktan çıkıp bir pislik yuvasına dönüşmüştür. Bize can acıtıcı darbeler zahirde bizden görünen alçaklardan geliyor." ifadelerini kullandı.

 // bascavus
chp niye tepki gösterdi Atatürk'ü düşman göstermesini güya protesters etti yoksaonuda etmezdi vatan bunlar için önemli degil...
21 Kasım 2017 19:07
 // Rasim DUMAN
CHP'nin "yerli ve milli" bir beyanda bulunmasi, - kazaen, bulunsa bile - bu beyanin arkasinda durmasi, ilk kurulus felsefesine ve esyanin tabiatina aykiridir....
21 Kasım 2017 17:12
 // Volkan Özdemir
vatan hayinleri oldukca bu ülkede, bu ülke pislikten kurtulamaz....
21 Kasım 2017 13:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler